Optymalna pielęgnacja dla włosów przedłużanych

 

Warunkiem pięknych i zadbanych włosów jest ich odpowiednia pielęgnacja i fakt ten dotyczy nie tylko naszych naturalnych włosów, ale przede wszystkim tych przedłużanych. Aby móc się cieszyć długimi i pięknymi włosami nie wystarczy jedynie ich przedłużyć, a im lepiej o nie zadbamy tym dłużej nam one posłużą.

Jak dbać o włosy przedłużane?

najlepszy szampon do włosów przedłużanychKiedy pierwszy raz przedłużałam włosy nie miałam pojęcia o tym, że należy je pielęgnować nieco inaczej niż włosy naturalne. Pierwsze przedłużanie włosów wykonałam sobie sama z małą pomocą przyjaciółki ponieważ były to włosy mocowane na micro ringach. Gdybym wtedy robiła to porządnie u fryzjera na pewno dowiedziałabym się, jak należy dbać o takie włosy, ale niestety tej wiedzy nikt mi nie przekazał, a wydane pieniądze na doczepy szybko poszły na marne ponieważ włosy już po miesiącu były w stanie tragicznym. Stały się niezwykle suche, łamliwe i paskudnie zmechacone. Swoją kondycją przypominały włosy starej lalki Barbie i jedyne do czego się nadawały to do wyrzucenia. Dopiero za drugim razem przedłużając włosy u fryzjera miałam możliwość dowiedzenia się wszystkiego na temat ich pielęgnacji. Włosy przedłużane pozbawione są cebulek, a zatem nie ma ich co odżywiać od środka, więc jeśli o nie nie zadbamy szybko doprowadzimy do ich przesuszenia. U fryzjera dowiedziałam się, że najlepszy szampon do włosów przedłużanych to taki, który jest dedykowany włosom przesuszonym i łamliwym. Tego typu szampony mają silne działanie nawilżające, a także wygładzające. Ponadto ułatwiają rozczesywanie i zapobiegają ich kołtunieniu się. Posiadają w sobie składniki, które odżywiają je od zewnątrz w taki sposób w jaki cebulki włosów naturalnie robią to od wewnątrz. Stosując zatem tego typu szampony dla włosów przedłużanych zapewniamy im optymalną pielęgnację. Ponadto stosując tak dobrej jakości szampon poprawimy także kondycję naszych własnych włosów, a co za tym idzie zaczną one szybciej rosnąć.

Szampon jest zatem priorytetem względem utrzymania włosów przedłużanych w dobrej kondycji. Do szamponu warto również dokupić odżywki oraz maski, jednak należy pamiętać aby nie stosować ich w miejsca łączeń ponieważ mogą one wówczas je osłabić. W zachowaniu jakości takich włosów na dłużej pomoże nam również specjalna szczotka do włosów przedłużanych oraz zaplatanie ich na noc w warkocz.