Opłacalna podróż busem z Wrocławia do Niemiec

Stolicą Dolnego Śląska jest miasto Wrocław zamieszkiwane przez niespełna siedemset tysięcy mieszkańców. Miasto to leży blisko naszej zachodniej granicy i jest doskonale skomunikowane drogowo z krajem naszych zachodnich sąsiadów, czyli Niemiec. Jest to istotne z kilku powodów. Spora liczba mieszkańców tego miasta wyjechała do pracy w Niemczech i równie sporo mieszkańców jeszcze wyjedzie. Dlatego właśnie Wrocław ma doskonałą ofertę na przewozy busami do miast położonych za naszą zachodnią granicą.

Busy z Wrocławia odjeżdżają co chwilę

bus do niemiec - wrocławCzegokolwiek by nie napisać to pewne jest to, że Wrocław jest pewnego rodzaju fenomenem pod względem połączeń autokarowych z Niemcami. Nie można się temu dziwić, bo jeden na trzech mieszkańców tego miasta ma rodzinę w Niemczech. Jedni mają tam rodziców, inni dzieci a jeszcze inni rodzeństwo. Część mieszkańców tego miasta pracuje w Niemczech dojeżdżając tam codziennie i wracając do domu po pracy. Jest to możliwe, ponieważ z każdego z tamtejszych dworców autobusowych codziennie odjeżdża bus do Niemiec – Wrocław położony jest przecież około dwustu kilometrów od granicy z Niemcami. Wrocławianie pracujący w Niemczech, ale w pobliżu naszej granicy, mogą swobodnie dojeżdżać do pracy na siódmą czy ósmą rano. Autokary lub prywatne busiki do Niemiec jadą około trzech do czterech godzin, a więc możliwe jest łączenie zamieszkania we Wrocławiu z pracowaniem w Niemczech. Busy z Wrocławia odjeżdżają dosłownie co chwilę i kiedy by się nie pojawić na jednym z tamtejszych dworców to można złapać od razu busa jadącego do Niemiec. Ceny biletów wynoszą od stu do dwustu złotych, ale to ceny jednorazowego przejazdu. Każdy może kupić miesięczny abonament i zapłacić około tysiąca złotych za dwadzieścia przejazdów tam i z powrotem. Jest to bardzo wygodny i bardzo ekonomiczny sposób na podróżowanie.

Każdego dnia trasę z Wrocławia do Niemiec i z powrotem pokonuje kilka tysięcy osób. Zapewnieniem transportu dla tak dużej liczby osób zajmują się prywatne firmy oferujące przewozy osobowe wygodnymi busami pasażerskimi. Bilety na taki przejazd są naprawdę niedrogie, więc mieszkańcy Wrocławia chętnie korzystają z tego środka transportu. Podróż busem jest opłacalna, ale również a może przede wszystkim jest naprawdę komfortowa i wygodna.