Odzież medyczna – czyszczenie

 

Lekarz każdej specjalizacji oraz personel medyczny powinien wyglądać schludnie. Nie do przyjęcia jest, by taka osoba przyjmowała będąc w zanieczyszczonych ubraniach pacjentów. Wygląd lekarza poniekąd wzbudza zaufanie. Osobiście nie chciałabym wejść do gabinetu i pozwolić badać się lekarzowi, który jest cały we krwi.

Ubranie wizytówką personelu medycznego

pranie odzieży medycznejOczywiste jest, że stomatolog, chirurg, laborant oraz pozostały personel medyczny jest narażony na nieprzeciętne zabrudzenia odzieży. Mogą one być zanieczyszczone krwią, odczynnikami laboratoryjnymi, materiałami używanymi w gabinetach stomatologicznych. Odzież medyczna jest szczególnie narażona na takie zabrudzenia. Oczywiście jest to normalna i zwyczajna rzecz, bo przecież każdy pracujący człowiek ma prawo wybrudzić się podczas wykonywania swojej pracy. Jednak personel medyczny musi schludnie wyglądać, dlatego ważne jest pranie odzieży medycznej, która jest wizytówką. Środki jakimi posługują się lekarze i mogą pobrudzić fartuch oraz to, że obcują z krwią, lekami, czy po prostu wydzielinami pacjenta,   wymagają specjalnego czyszczenia. Oczywiście można próbować samemu usuwać te zanieczyszczenia, jednak w większości wymagają one zastosowania prania w specjalnych płynach i środkach, które skutecznie usuwają plamy z odzieży medycznej. Podczas zwykłego i częstego prania w pralce domowej, fartuchy lekarskie i laboratoryjne mogą ulec zniszczeniom. Zazwyczaj odklejają się napy, niszczą zamki. Pod wpływem nieodpowiedniej temperatury i wykorzystania nieodpowiednich środków piorących, materiał tych ubrań może ulec przedarciom, wyblaknięciom i ogólnym zniszczeniom. Dlatego, jeżeli posiadamy taką odzież w domu, warto skorzystać z profesjonalnych usług pralni. Z reguły pralnie mają specjalne maszyny i delikatne środki do stosowania w procesie, jakim jest pranie odzieży medycznej, ale środki te są skuteczne w działaniu i nie uszkadzają tego typu ubrań. Ubrania sektora medycznego są poddawane specjalnym nowoczesnym technologiom pralniczym.

Miło jest iść na umówiona wizytę lekarską i spotkać miłego, kompetentnego i zarazem schludnego przedstawiciela sektora medycznego. Jak to mówią „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” i akurat w tym przypadku to powiedzenie sprawdza się w stu procentach. Żaden lekarz, czy osoba rejestrująca pacjentów, nie wzbudzi ich zaufania.