W ciągu całego życia pokonujemy bardzo wiele kilometrów. Gdy włączyć aplikację liczącą odległość na smartfonie okaże się, że każdy z nas dziennie przechodzi od pięciu do ośmiu kilometrów. Nawet osoby prowadzące siedzący tryb życia robią dziennie kilka kilometrów. Nie zdajemy sobie z tego sprawy. A przecież nawet podczas wizyty w sklepie czy galerii handlowej bardzo długo tam chodzimy. Doliczmy do tego spacer z psem albo drogę na przystanek i do pracy. Nasze stopy potrzebują wsparcia.

Dzięki wkładkom profilaktycznym przyniesiemy ulgę naszym stopom

wkładki profilaktyczneDzięki zastosowaniu odpowiedniej amortyzacji i wsparcia naszym stopom unikniemy wielu nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Wkładki do butów korygują ustawienie stóp, wspierają pracę kolan, bioder i kręgosłupa. Zmniejszają więc obciążenia i zmęczenie nóg, korygują wady postawy, pomagają też pozbyć się bólu krzyża. Nasze stopy codziennie musza sprostać wielu wyzwaniom. Chodzenie, praca stojąca, chodzenie w butach na obcasie. Wszystko to może z czasem powodować zwyrodnienia stóp. Pomocne okażą się wkładki profilaktyczne do butów codziennych i roboczych. Dzięki nim wielogodzinne przeciążenia nie okażą się już tak dotkliwe dla stóp, kolan i kręgosłupa. Wkładki profilaktyczne występujące na rynku dostępne są w wielu różnych rodzajach. W sklepach znajdziemy wkładki na cała stopę lub jej część. Bardzo popularne są wkładki pod pięty, szczególnie polecane osobom z ostrogą. Najczęściej jednak osoby spędzające dużo czasu na stojąco albo pokonujące dziennie pieszo duże odległości wybierają pełne wkładki, amortyzujące całą stopę. Zazwyczaj są wykonane z medycznego silikonu i zapewniają wygodę podczas chodzenia, stania czy uprawiania sportu. Wkładki odciążają miejsca najbardziej narażone na naciski, czyli przodostopie i guz piętowy. Znajdziemy również wkładki polecane na schorzenia. Dla diabetyków powstała nawet wkładka chroniąca przed stopą cukrzycową.

Wkładki amortyzujące przydadzą się więc nie tylko osobom uprawiającym sport. Wielu z nas większość czasu stoi w pracy. Za przykład mogą służyć pracownicy gastronomii czy galerii handlowych. Wielu z nich skarży się na bóle pleców czy pięt. Dzięki odpowiedniemu odciążeniu stóp mogą w łatwy sposób pozbyć się tych nieprzyjemnych dolegliwości. Nie jest to drogie rozwiązanie, a przynosi wielką ulgę.