Obóz narciarski za granicą

Zima zbliża się wielkimi krokami a wraz z nią ferie, wyjazdy i aktywny czas spędzony z rówieśnikami bądź rodziną. Często celem zimowych wyjazdów są góry i to niekoniecznie polskie. Wiele ośrodków powoli zaczyna przygotowywać się na przyjęcie gości w swoich progach, jednocześnie modląc się o dobrą pogodę obfitującą w mróz i śnieg.

Narty jako najpopularniejszy zimowy sport

obozy narciarskie włochyJeśli myślimy o sportach zimowych, jako pierwsze przyjdą nam na myśl narty. Czy to narty do jazdy ze stoków, skoki narciarskie czy narty biegowe, jazda na nartach zimą króluje w górskich ośrodkach zaraz obok snowboardzistów. Nie trzeba mieć własnego sprzętu, by zacząć uprawiać ten sport, praktycznie wszystkie stoki posiadają wypożyczalnie sprzętów. Na obozy narciarskie Włochy zapraszają z otwartymi ramionami. Dolomity zachwycają swoją ofertą, blisko 200 kilometrów tras i ponad 100 wyciągów narciarskich. Są uważane za jeden z najlepszych włoskich ośrodków narciarskich, gdzie pogoda dopisuje przez zdecydowaną większość roku a śnieżne stoki skąpane są we włoskim słońcu gwarantując przepiękne widoki. Nawet, gdy opady śniegu nie będą obecne, prawie wszystkie stoki wyposażone są w systemy naśnieżania. Na tygodniowy wyjazd dla jednego dziecka wydamy od około 2,5 do 3 tysięcy złotych. Również osoby dorosłe mogą wziąć udział w zorganizowanych wyjazdach na podbój włoskich tras. Podczas takiego wyjazdu można korzystać z porad obecnych na miejscu instruktorów i doskonalić swoje techniki jazdy. Gdy zabraknie sił po całym dniu spędzonym na świetnej zabawie na stokach, można zjechać wyciągiem do doliny i zasmakować w pysznej, włoskiej kuchni. 

Jeśli my, lub nasze dzieci mają zapędy zimowego sportowca warto wybrać zagraniczne ośrodki jako cel narciarskiej przygody. Aktywności na świeżym powietrzu, nawet w zimie, są bardzo przydatne dla zdrowego trybu życia. Zwłaszcza gdy ten czas możemy spędzić w doborowym towarzystwie, pozwolimy na uwolnienie się zbawiennych endorfin, dzięki czemu nasze samopoczucie będzie o wiele lepsze.