O prezentach warto pomyśleć wcześniej

Tego można się było spodziewać. W połowie października ze sklepowych półek spoglądają na nas czekoladowe Mikołaje, obok choinki stojące pod gwiazdkami, wszystko oczywiście w czekoladzie. Żeby było sprawiedliwe, witryny nie zapominają o innych datach, konkretnie o dniu Wszystkich Świętych. Obok bożonarodzeniowych symboli znajdziemy więc szeroki wybór zniczy. Ale ja nie o tym. Sezon przedświątecznych, wręcz bardzo przedświąteczny zakupów czas zacząć.

Upominki – tradycyjnie czy online?

upominki w sklepie onlineTo oznacza, że pora zastanowić się nad prezentami, jakie chcemy sprawić najbliższym. Okej, wiem, markety tak naprawdę dopiero zaczną pchać nas w pęd świątecznych przygotowań, ale co mam w garści, to mam. Może warto więc rozejrzeć się za czymś, co ma się znaleźć pod choinką. Stacjonarne sklepy rzeczywiście jeszcze się nie rozpędziły w maratonie kuszenia tym najlepszym, najfajniejszym, najbardziej praktycznym. Można jednak rzucić okiem na upominki w sklepie online. W sieci wybór jest przez cały rok, a prezentu możemy zacząć szukać już latem. Czemu nie? W końcu im wcześniej dokonamy wyboru, im szybciej złożymy zamówienie, tym wcześniej z programu przedświątecznych przygotowań wykreślimy punkt pod nazwą „prezenty „. Argumentów za jest więcej. Zakup prezentu dokonany wcześniej powoduje, że za kilka tygodni będziemy mieć dużo spokojniejszą głowę. Im szybciej upominki dla bliskich znajdą się w naszym tajnym schowku, tym więcej czasu będziemy mieli na ewentualne zastanowienie się nad zmianą opcji. No i unikniemy nerwów podczas oczekiwania na kuriera dwa dni przed wigilią. Fakt, auta przewożące świąteczne niespodzianki w grudniu pędzą jakoś szybciej i bez przeszkód,  najwyraźniej popychane przez podświadomą moc Mikołaja, elfów i reniferów. Lepiej jednak dmuchać na zimne i uniknąć sytuacji awaryjnej, gdy zamiast prezentu w wielkiej paczce obdarowany otrzyma kopertę z voucherem, bo na zakup bonu mieliśmy czas.

Prezent na święta w październiku? Czemu nie. Wbrew pozorom to wcale nie tak wcześnie, jak mogłoby się wydawać. Warto już teraz zajrzeć do sieci. Upominki w sklepie online czekają na nasz wybór. Może namacalnie od razu nie sprawdzimy ich jakości, ale przecież jest czas na zwrot. Za kilka tygodni czasu nie będzie. A jedynym problemem okaże się to, jak ukryć niespodziankę przed jej przyszłym właścicielem.