Wszyscy po ciężkim i trudnym dniu czy też tygodniu marzymy o wypoczynku w miłym i ciekawym otoczeniu. W zależności od potrzeb i preferencji jedni wolą bierny wypoczynek w domu przed telewizorem, inni zaś lubią czynny. Czyli jakieś wyzwania, spacery czy ekstremalne wędrówki. Są też tacy którzy spotykają się w zgranym towarzystwie i spędzają wolny czas na różnego rodzaju wyzwaniach czy też zadaniach do wykonania. Tego typu wypoczynek szczególnie preferuje młodzież.

Czy warto odwiedzać escape roomy?

escape roomW ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się tak zwane pokoje zagadek. Znajdują się one w każdym większym mieście. Są to specjalnie przygotowane pomieszczenia znajdujące się w domach jednorodzinnych lub nawet zwykłych blokowiskach. Organizowane w nich są specjalne, tematycznie przygotowane zagadki, których rozwiązanie pozwala opuścić pomieszczenie do którego wejdziemy. Pokój zagadek popularnie zwany escape room przeznaczony jest dla osób w różnym wieku, najczęściej korzysta z niego młodzież w wieku gimnazjalnym, licealnym a nawet studenci. Zdarzają się również osoby dorosłe których przyciąga tego typu rozrywka. Przekraczając próg tego pokoju mamy świadomość, że dotrzemy do wyjścia tylko po rozwiązaniu wszystkich zagadek. Są to pełne napięcia i ekscytacji chwile, to właśnie ten dreszczyk emocji sprawia, że tak chętnie odwiedzamy pokoje zagadek. Zlecone do wykonania zadania są ułożone tematycznie, dlatego też zawsze mamy możliwość wybrania interesujące go nas tematycznie pomieszczenia. Do pokoju wchodzimy w kilkuosobowych grupach w zależności od wielkości pokoju oraz jego tematyki. Podczas rozwiązywania zadań bez przerwy jesteśmy obserwowani przez osoby nadzorujące pokoje, w razie konieczności możemy skorzystać z ich podpowiedzi. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek wychodzimy jako zwycięzcy i w nagrodę możemy wykonać sobie fotografię pamiątkową, która będzie powieszona przy wejściu lub wyjściu z pokoju.

Pamiętajmy więc, że pokoje zagadek znane również jako escape room są przeznaczone dla osób lubiących rozwiązywanie różnego rodzaju zagadek, kalamburów i niewyjaśnionych zjawisk. Odwiedzają je osoby fascynujące się oraz interesujące kryminalistyką i tym podobnymi zjawiskami. Kontakt do osób oferujących tego typu rozrywki znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach. Koszt wejścia do pokoju zależy od ilości osób, tematyki oraz stopnia trudności.