Niwelatory laserowe rotacyjne — co musimy wiedzieć

Laser obrotowy to rodzaj lasera używany w wielu zastosowaniach. Ten typ lasera jest zwykle używany na zewnątrz. Oprócz samego lasera ten typ lasera ma odbiornik. Możemy kupić samopoziomujący laser obrotowy lub wersję ręczną. Przed zakupem jednego z tych urządzeń upewnijmy się się, że wiemy, co otrzymujemy. Poniżej wymienione są podstawowe informacje, które powinniśmy wiedzieć przy zakupie. 

Samopoziomujące lasery obrotowe

najtańszy niwelator nl500Mamy nadzieję, że te informacje pomogą nam podjąć najlepszą decyzję dla naszych potrzeb. Dostępnych jest kilka rodzajów samopoziomujących laserów obrotowych. Niektóre są przeznaczone do użytku na zewnątrz lub wewnątrz i są wyposażone w funkcje podwójnego nachylenia. Obejmują również tryb kropki i regulowaną długość linii. Mają również dwie prędkości obrotowe, 200 lub 500 obr./min. Niektóre wyposażone są w alarmy wizualne i dźwiękowe. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z poziomu swoich podłóg, możemy kupić elektryczną najtańszy niwelator nl500, aby rozwiązać problem. Innym rodzajem samopoziomującego lasera obrotowego jest elektroniczny samopoziomujący laser obrotowy. Ma dobry stosunek jakości do ceny i jest dostarczany z zestawem, który zawiera odbiornik laserowy, , mocowanie do statywu, cztery baterie C-cell i twardy futerał. Niektóre modele mają ręczny proces konfiguracji i wymagają trzymania poziomu lasera przy powierzchni, aby zapewnić dokładność. Ręczne niwelatory laserowe obrotowe są przeznaczone zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych i można je kupić z różnymi funkcjami. Niwelatory te posiadają elektroniczne samopoziomowanie w poziomie i pionie oraz mogą mieć różne tryby wiązki laserowej. Poziomy można ustawić na kropkę lub regulowaną długość linii. Platformy te mogą być obsługiwane ręcznie lub wyposażone w alarmy dźwiękowe i wizualne. Prostowniki ręczne są dostępne w różnych rozmiarach i są bardzo łatwe w użyciu. 

Ręczny laser obrotowy może być używany do wielu różnych celów, w tym do instalowania dzieł sztuki na sufitach podwieszanych, układania płytek i konstruowania linii. Wybierając laser obrotowy, należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby, aby kupić taki, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Jeśli planujemy używać go do celów budowlanych, możemy kupić model samopoziomujący o żywotności baterii do 100 godzin.