Niedroga przesyłka paletowa

W przypadku klientów firm kurierskich, istotne jest nadanie paczki jak  najniższym kosztem. Umożliwiają to firmy kurierskie, które dają do wybory kilka rodzajów przesyłek. Ponadto mogą one być zapakowane na kilka sposobów.

Kiedy sprawdzi się przesyłka paletowa?

tanie wysyłki paletoweKlientami firm kurierskich są osoby prywatne oraz firmy, ponieważ wszyscy nadają przesyłki. Z tą różnicą, że klienci biznesowi robią to znacznie częściej i w większych ilościach. Nadając paczkę, zawsze należy maksymalnie zmniejszać jej rozmiar, aby nie została ona zakwalifikowane do wyższego przedziału cenowego. To właśnie wymiary przesyłki są kluczowe w wycenie przesyłki. Dlatego też jeżeli chcemy nadać tanie wysyłki paletowe, to należy się zapoznać z parametrami jakie musi mieć paczka, aby mogła być policzona jako jedna z najtańszych. To wszystko można w każdej chwili sprawdzić na stronie internetowej wszystkich firm kurierskich, ponieważ udostępniają one specjalny panel nadawcy. Jedyne co trzeba w nim zrobić, to podać niezbędne dane do realizacji usługi. Głównie odnosi się to do wagi paczki oraz do dokładnych wymiarów, czyli wysokości, szerokości i długości przesyłki. Im będzie ona mniejsza, tym lepiej, ponieważ otrzymamy atrakcyjną cenę. Średnia wartość przesyłek paletowych, to około trzydzieści – sześćdziesiąt złotych, ale równie dobrze można ona wynosić nawet kilkaset złotych. Warto zaznaczyć, że niektóre firmy kurierskie udostępniły możliwość nadania przesyłki paletowej, na całej lub połowie palety, dzięki czemu cena jest nieco niższa.

Wiele osób przed nadaniem przesyłki, sprawdza jej cenę u różnych firm kurierskich, aby wybrać najtańszą. Można to łatwo sprawdzić, za pomocą stron internetowych brokerów kurierskich, którzy zrzeszają w jednym miejscu wielu kurierów i pozwalają na porównanie ich ofert.