Nawigacja z kamerą dla wygodnych

Nawigacji używamy od lat, albo są częścią wyposażenia auta, albo kupujemy autonomiczne. Ostatnio coraz popularniejsze stają się także kamery samochodowe. Chcemy rejestrować trasy przejazdu, a w przypadku np. stłuczki, mieć dowód, że to nie nasza wina. Dlatego praktyczne jest posiadanie zarówno jednego, jak i drugiego sprzętu. Praktyczne i wygodne. Jest tylko jeden problem. Gdzie pomieścić dwa potrzebne nam gadżety?

Nawigacje mają też funkcję nagrywania

nawigacje samochodowe z kamerąTutaj naprzeciw oczekiwaniom wychodzą stosunkowo nowe propozycje od producentów, czyli urządzenia dwa w jednym. W jednym pudełku dostajesz zarówno nawigację, jak i kamerę samochodową. To wygoda, bo nie masz problemu z montażem dwóch urządzeń i nie musisz się zastanawiać, jak je zmieścić na desce rozdzielczej czy szybie. Właśnie – pytanie, gdzie je umieścić. Trzeba pamiętać, że nawigacje samochodowe z kamerą to sprzęt dwa w jednym. Dobry widok na ekran nawigacji nie zawsze będzie więc oznaczał dobrego widoku kamery na to, co znajduje się przed autem. Cóż, coś za coś, pole widzenia możemy więc trochę ograniczyć tak, żeby każdy był zadowolony. Możliwości przy tego typu sprzętach combo jest więcej. Kamera z funkcją nagrywania, połączenie z internetem, w tym przeglądanie stron. Fakt, za większą liczbę funkcji pewnie przyjdzie nam zapłacić więcej, ale jeśli nie potrzebujemy łączyć się z siecią, to możemy zdecydować się na tańszą opcję wyłącznie z wymaganymi przez nas możliwościami. Zresztą, dziś cena zestawów nawigacja samochodowa plus rejestrator nie powali nas na kolana, tzn. koszty zdecydowanie spadły, m.in. dlatego, że wielu producentów oferuje podobne produkty. Mamy więc wybór, w całkiem przystępnych cenach, z całkiem ciekawymi funkcjonalnościami. Warto podkreślić, że działanie kamery czy nagrywanie nie powinno mieć wpływu na pracę nawigacji. Przy dzisiejszej technologii sprzęt poradzi sobie z każdym obowiązkiem.

Oczywiście, decydując się na zakup urządzenia dwa plus jeden, czyli nawigacji z rejestratorem obrazu, musimy też zwrócić uwagę na inne czynniki. Wielkość urządzenia, bo to może mieć znaczenie dla wygody, szczególnie w mniejszych autach. Mapy wgrane w nawigację, częstotliwość ich aktualizacji, koszt wgrania nowych map. Warto o to dopytać, zanim wyruszymy w drogę.