Napęd bramy ogrodzeniowej

Ogrodzenie swojej posiadłości sprawia, że wygląda ona znacznie lepiej, wzrasta jej wartość, a dodatkowo my się możemy czuć bezpieczniej. Jedyne czego nikt nie lubi robić, to otwieranie i zamykanie bramy, ponieważ musimy wysiąść z auta. Jest to uciążliwe zwłaszcza gdy mamy złą pogodę. Wysiadanie z auta w deszczu po to, aby otworzyć sobie bramę, bo inaczej nie wjedziemy na swoją posesję nie jest zbyt przyjemne. Właśnie dlatego warto pomyśleć o zautomatyzowaniu bramy, co pozwoli nam na jej otwieranie i zamykanie bez wysiadania z samochodu.

Jak zautomatyzować bramę ogrodzeniową?

zestawy do bram skrzydłowychWielu ludzi nie chce przerobić swojej bramy na automatyczną, ponieważ mają mylne przekonanie, że w takim wypadku muszą wymieniać całą bramę, a jak wymienią bramę, to i pozostałe elementy ogrodzenia, ponieważ nie będą one pasować do nowej bramy, a to wszystko to duży koszt. Faktycznie wymiana całego ogrodzenia, to nie mała inwestycja, ale na szczęście nie musimy tego robić. W łatwy sposób możemy zautomatyzować tę bramę, którą już mamy. Wystarczy kupić odpowiedni zestaw, dzięki któremu naszą bramą będziemy mogli sterować z pilota. Najważniejsze jest to, aby dobrać odpowiedni zestaw do rodzaju posiadanej bramy. Jeśli mamy taką tradycyjną bramę, to potrzebny będzie nam zestaw do bram skrzydłowych. Zestawy do bram skrzydłowych składają się z siłowników, sterownika wraz z kilkoma pilotami, aby każdy z członków rodziny mógł mieć swój, specjalnej lamki która informuje nas, że za chwilę nastąpi zamknięcie lub otworzenie bramy, a także wszystkich uchwytów potrzebnych do montażu. Wszystko wykonane jest z dobrej klasy materiałów, dzięki temu żywotność takiego zestawy stoi na bardzo wysokim poziomie. Jeśli będziemy używać go zgodnie z zaleceniami producenta, to posłuży nam wiele lat.

Decydując się na tego typu inwestycję powinniśmy przygotować się na wydatek od tysiąca do trzech tysięcy złotych. Zakupu możemy dokonać za pośrednictwem internetu, bez wychodzenia z domu. Jest to najwygodniejszy sposób. Zestaw zostanie nam dostarczony na wskazany przez nas adres przez kuriera. Sam montaż jest na tyle łatwy, że powinniśmy poradzić sobie z tym samodzielnie, zwłaszcza że do zestawu dołączona jest bardzo szczegółowa instrukcja montażu, więc wystarczy podążać za instrukcją.