Najpopularniejsze typy bram garażowych

Już na etapie projektowania naszego garażu warto zacząć myśleć o odpowiedniej bramie do niego. W sklepach pod względem bram mamy dość spory wybór dlatego z początku możemy mieć problem z tym, aby zdecydować się na konkretny jej model. Odpowiednia brama powinna zapewnić nam nie tylko bezpieczeństwo, ale także izolację i być łatwa w użytkowaniu.

Jaką bramę garażową wybrać?

bramy garażowe świętochłowicePodczas szukania odpowiedniej bramy do garażu warto poświęcić nieco więcej czasu, aby zorientować się we wszystkich ich typach oraz przeanalizować zalety poszczególnych z nich. Dobrej jakości brama zapewni nam wysokie bezpieczeństwo, ale też będzie posiadała dobre właściwości termoizolacyjne co jest niezwykle ważnym punktem jeżeli chcemy, aby nasz garaż był ogrzewany. Ponadto dobrze, aby była także łatwa w otwieraniu i zamykaniu, a także prezentowała się estetycznie. Obecnie na rynku możemy znaleźć różne bramy garażowe Świętochłowice to miasto w którym znajdziemy sklepy posiadające w ofercie każdy jej typ. Jednym z najpopularniejszych modeli bram garażowych są bramy segmentowe, które cechują się doskonałą termoizolacją, a ponadto taką bramę możemy dopasować do dowolnego otworu czy też zamówić ją w konkretnym kolorze. Bramy rolowane, podobnie zresztą jak te segmentowe, zajmują bardzo mało miejsca i także posiadają całkiem niezłą izolację. Taka brama wymaga od nas jednak więcej miejsca na usytuowanie kasety do której roluje się brama dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku rolet.

Oba typy bram doskonale sprawdzą się w przypadku, gdy chcemy posiadać ocieplany garaż, ale i wówczas, gdy chcemy zaoszczędzić jak najwięcej miejsca przed garażem, lub gdy ten wychodzi bezpośrednio na ulicę. Zaletą bram, które otwierają się do góry jest również to, że nie musimy odśnieżać miejsca przed nimi za każdym razem, gdy chcemy je otworzyć.