Najlepszy olej leczniczy

Kannabidiol (CBD) jest substancją czynną, jaką można zidentyfikować tylko w konopiach. W tej informacji, może i nie byłoby nic interesującego, gdyby nie fakt iż ta substancja, znajduje szerokie zastosowanie w terapiach wielu chorób i dolegliwości.

Właściwości lecznicze olejów konopnych

olej konopny leczniczy cbdJak dowodzą wyniki najnowszych badań naukowych, CBD, wykazuje właściwości przeciwnowotworowe, przeciwpsychotyczne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwdrgawkowe oraz przeciwgrzybicze. Co ciekawe, olejki konopne, stosować można także profilaktycznie, albowiem ich regularne przyjmowanie minimalizuje ryzyko zachorowania na wiele rodzajów nowotworów, stwardnienie rozsiane, Alzheimera, cukrzycę oraz astmę. Ponadto, kannabidiol, jest bardzo mocnym antyoksydantem, co sprawia iż eliminuje wolne rodniki oraz oczyszcza organizm z wszelkich toksyn tudzież metali ciężkich. Gdy chodzi o ceny, olej konopny leczniczy CBD trudno uznać za produkt drogi, albowiem, te o niskim i umiarkowanym stężeniu CBD, będące najczęściej kupowanymi, można nabyć już za kilkadziesiąt złotych. W porównaniu z cenami innych wyrobów konopnych nie jest to wygórowany koszt, toteż nie ma się czemu dziwić iż olejki należą do najchętniej kupowanych produktów konopnych. Warto też zaznaczyć, że nie mają one właściwości odurzających ani uzależniających, jako że ilość THC, jaką zawierają jest mikrskopijna i nie może przekraczać 0,2%.

Jakość oleju konopnego, poznać jest bardzo prosto, gdyż wystarczy nieco przechylić na bok buteleczkę, lub delikatnie nią wstrząsnąć i obserwować czy na ściankach pozostał charakterystyczny osad. Jeżeli tak jest, mamy do czynienia z produktem pełnowartościowym, jeśli nie, najpewniej, dodano do niego sztuczne wypełniacze, jak np. chlorofil, lub rozcieńczono wodą.