Najlepszy lakier do drewna

Renowacja klasycznych, drewnianych mebli wymaga użycia kilku preparatów, które zapobiegają ponownemu niszczeniu drewna po jego odrestaurowaniu. Dobra farba jest podstawowym preparatem, i niemal zawsze nadaje meblom imponujący wygląd, zazwyczaj taki jaki miały w czasach nowości.

Najlepsze lakiery do renowacji mebli

lakier do mebli drewnianychAby meble zachowały taki wygląd na długi czas potrzebna jest jednak dostatecznie wysoka ochrona, niemal zawsze w formie lakieru zabezpieczającego drewno. Lakier do mebli drewnianych działa niemal tak samo jak każdy inny lakier do zabezpieczania malowanej powierzchni. Chroni przede wszystkim przed szkodliwym wpływem wody, na którą drewno jest szczególnie narażone, oraz zabezpiecza częściowo przed ogniem i wysokimi temperaturami. Odpowiedni rodzaj lakieru może być również użyty do podkreślenia wyglądu mebli, lub też zmiany ich wyglądu, osiągniętego po nałożeniu konkretnego rodzaju farby. Matowe czy błyszczące lakiery są zawsze używane w tym celu, a całkowicie bezbarwne lakiery nanoszone są wtedy, gdy wygląd mebla idealnie odpowiada wykonawcy renowacji. Można również dobierać lakier pod kątem przeznaczenia do konkretnego rodzaju drewna, lub do zastosowania z danym rodzajem farby. Ilość najróżniejszych rodzajów lakierów do mebli jest tak duża, iż możliwe jest znalezienie odpowiedniego lakieru do najbardziej niszowych projektów i renowacji. Najczęściej używane lakiery są sprzedawane w puszkach, i nanoszone na powierzchnię za pomocą pędzli do malowania mebli.

Można jednak dostać również lakier w formie aerozolu, przeznaczony głównie do przeprowadzania małych uzupełnień po obiciu lakieru czy uszkodzeniu podczas transportu mebla. Są jednak i tacy pracownicy którzy preferują używanie lakieru w sprayu, nawet pomimo jego mniejszej pojemności.