Najlepszy dron amatorski

Początkującym operatorom dronów często polecane są maszyny najtańsze, będące niczym więcej niż zabawkami, mającymi nieco lepsze osiągi niż typowe zdalnie sterowane zabawki latające. Na wszelkiego rodzaju spotkaniach entuzjastów tacy operatorzy doznają ciężkiego szoku, gdy okazuje się że ich maszyny w zasadzie nie mogą być porównywane nawet do najtańszego profesjonalnego drona, produkowanego przez renomowane firmy.

Rekomendowany dron dla początkujących operatorów

polecany dji mavic air - sklepZaawansowani operatorzy dronów polecają nowym kolegom jeden z wielu dronów z profesjonalnych serii, aczkolwiek w wariancie przyjaznym dla osób nieobeznanych z pilotowaniem i obsługą dronów. Jednym z najczęściej polecanych dronów tego typu jest Mavic Air od DJI, bardzo prosty i wygodny dron przeznaczony do rekreacyjnego użytku. Każdy profesjonalny sklep z dronami ma w ofercie polecany DJI Mavic Air – sklep internetowy producent jest najpewniejszym miejscem w razie chęci zakupu takowego, gdyż tam zawsze jest on dostępny, aczkolwiek z racji popularności, rzadko zdarza się by nie był sprzedawany w lokalnych sklepach dla entuzjastów bezzałogowych maszyn latających. Jest to bowiem dron bardzo prosty w fabrycznym stanie, nie posiada żadnych skomplikowanych podzespołów, które mogłyby sprawiać trudności operatorom nie mającym zbyt dużego stażu. Nie oznacza to jednak iż takie drony nie mogą być ulepszane, wręcz przeciwnie, gdyż należą one do jednych z najbardziej podatnych na tuning maszyn, mogących być ulepszonymi do standardu swoich zaawansowanych odpowiedników. Wariant Air ma bodaj najwięcej podzespołów do ulepszania i personalizacji maszyny, a niejednokrotnie można zobaczyć drony z tej serii które osiągami i częściami dorównują najlepszym dronom zadaniowym czy sportowym, gdyż zostały zmodyfikowane i ulepszone z użyciem najlepszych części.

Drony Air są najczęściej stosowanym wariantem drona ogólnego przeznaczenia, jaki używany jest na szkoleniach operatorów dronów ubiegających się o licencję. Jest to bowiem najłatwiejszy w sterowaniu bezzałogowy pojazd latający, i nie sprawia problemów początkującym niemal w ogóle. Przystępna cena również przyciąga wielu amatorów, nie mających wygórowanego budżetu jaki wymagany jest do zakupu wielu profesjonalnych maszyn, bardziej kosztownych niż prosty dron.