O wełnie z merynosów słyszy się bardzo często jedynie pozytywne opinie. W sieci krążą opinie mówiące o tym, że taka wełna może chłodzić latem a ogrzewać zimą. Czy to prawda to warto przekonać się osobiście. Mnóstwo osób jednak zakupiło już odzież wykonaną ze wspomnianej wełny i ciężko znaleźć kogoś kto narzeka na jakość wykonania. Na chwilę obecną kupno tego typu odzieży jest już znacznie łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. 

Sprawdzona odzież z wełny 

wełna merynos bieliznaMnóstwo osób gdy tylko słyszy słowo „wełna” zaczyna czuć nieprzyjemne swędzenie i drapanie na szyi i plecach. Wełna tradycyjna, którą wykorzystywano do produkcji odzieży miała bardzo twarde, mało elastyczne i stosunkowo grube włókna. To właśnie one sprawiały, że odczuwaliśmy dyskomfort przy używaniu odzieży wełnianej. Na chwilę obecną wełna już nie musi kojarzyć się źle. Pewna odmiana owiec posiada wełnę, która jest niezwykle miękka i przyjemna w dotyku. Mowa tu o wełnie z merynosów. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest wełna merynos bielizna termoaktywna z niej wykonana jest ceniona przez ogromną rzeszę sportowców. Używają jej głównie biegacze ale również alpiniści i amatorzy wypraw plenerowych. Merynosy to gatunek owiec, który obecnie w najliczniejszych grupach występuje na półkuli południowej. Jest on szczególnie popularny w Nowej Zelandii, która słynie z hodowli owiec tego gatunku. Wełna tychże owiec uchodzi za najlepszą na świecie i ma całą rzeszę sympatyków. 

Wełna z merynosów jest tak fantastyczna z tego powodu, że ma niezwykle cienkie włókna. Dzięki nim tworzone ubrania doskonale izolują przed zimnem ale również przed ciepłem. Budowa tychże włókien jest taka, że swoim wyglądem przypomina sieć pajęczą. Dzięki temu tworzą się w nich pęcherzyki powietrza odpowiadające za izolowanie.