Moda na żywe kwiaty jest od dawna. Nie ustaje ona a nawet nasila się w związku z panującą modą na duże wesela. Kwiaty są podstawą takich wesel, podstawą dekoracji wszelkich imprez, dlatego coraz więcej nowości na giełdach kwiatowych, coraz więcej pomysłów na dekoracje w Internecie i coraz więcej osób kształcących się w charakterze florystek i florystów.

Zabawa z akcesoriami florystycznymi

akcesoria florystycznePraca florysty jest bardzo ciężka i żmudna. bo-wbrew pozorom wydaje się bardzo przyjemna jednak to, aby pogodzić ze sobą kwiaty- kolorystykę i inne dekoracje stwarza nie lada wyzwanie. Na szczęście nie tylko kwiaty dają wystrój salom na wielkie imprezy, są jeszcze akcesoria florystyczne. Do akcesoriów florystycznych należą wszelkie dekoracje sal weselnych, w tym ścianek za parą młodą. Obecnie florystki zajmują się też dekoracjami kościoła na ślubach oraz dekoracjami domów i samochodów. W dekoracjach sal weselnych bardzo ważne są wszelkie florystyczne akcesoria typu ścianka za parą młoda, napis ,,love”, który ostatnio jest bardzo modny, wazony w różnych kształtach na stole czy balony, których wybór często należy również do florystów. Balony jako akcesoria florystyczne są w wielu kolorach i kształtach. Modne są jako niespodzianka- stawiane w wielkim kartonie przed salą, do której wchodzą młodzi, z helem, wznoszące się w powietrze, modne są też balony świecące w ciemności poustawiane przed salą, robiące furorę wieczorem czy baloniki wypadające z wielkiego balonu podczas tańca. Za dobór każdego z tych akcesoriów klient musi oczywiście zapłacić osobno. Do akcesoriów florystycznych należą też dekoracje na stołach obrusy na imprezach czy inne nakrycia. Pomysłem są ostatnio bieżniki przeciągnięte przez cały stół, zależnie od florystów, którzy zajmują się dekorowaniem sali- mogą one być posypane dodatkowo płatkami kwiatów. Do akcesoriów często należą też prezenciki robione dla gości, które muszą też ,,należeć” do całości wystroju.

Jest wiele akcesoriów wykorzystywanych podczas imprez przez florystów. Każdy z nich musi jednak zgrać się z całością, dlatego są organizowane często szkolenia w zakresie dekorowania i łączenia ze sobą różnych elementów. takie szkolenia dają nawet doświadczonym florystom pojęcie na inne spojrzenie na coraz to nowe dekoracje, które wchodzą na rynek.