Mieszkania w Gdańsku na wynajem

Od kiedy tylko zaczęłam interesować się alternatywnymi do pracy na etacie sposobami na zarabianie pieniędzy, moje zainteresowanie wzbudziły przede wszystkim nieruchomości. Bardzo spodobała mi się możliwość kupowania mieszkania, ich odnawiania a następnie wynajmowania. Żeby się jednak czymś takim zająć, potrzebowałam jakiś kapitał na początek. A byłam po prostu zwykłą studentką utrzymywaną przez rodziców. Los okazał się dla mnie łaskawy i niespodziewanie dostałam dość duży spadek. 

Zarabianie na wynajmowaniu apartamentów

wynajem apartamentów - gdańskPraca na etacie nigdy nie była moim wymarzonym zajęciem zarobkowym. Chciałam czegoś więcej w życiu, niż siedzeń osiem godzin gdzieś za biurkiem. Ciekawą perspektywą wydało mi się zajęcie tematem nieruchomości. Chodziłam, więc, na różne szkolenia i słuchałam, jakie są w tym zakresie możliwości. Najbardziej spodobała mi się opcja kupowania mieszkań i ich wynajmowania. Żeby jednak rozpocząć taką przygodę, potrzebny był mi budżet i to dosyć spory, a takiego nie miałam. Szczęśliwym trafem, jednak, okazało się, że dostałam spadek. I to na tyle duży, żebym mogła zaryzykować. Kupiłam więc mieszkanie w miejscowości nadmorskiej. Wyremontowałam je i zaczęłam wynajmować okazyjnie turystom. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Na ten moment najbardziej dochodowy jest dla mnie wynajem apartamentów – gdańsk, zaś, jest miastem, w którym mam ich najwięcej. Część z nich wynajmuje na stałe, natomiast te położone bliżej morza, przeznaczyłam na wynajem okazyjny, dla turystów. Tym bardziej, że w dobie Internetu pojawiło się mnóstwo portali, na których można się z takim mieszkaniem ogłosić. Zainteresowanie apartamentami jest ogromne. Urządziłam je w bardzo eleganckim stylu. Korzystają więc z nich zarówno osoby podróżujące służbowo, jaki i turyści. Ci ostatni często przyjeżdżają w gronie kilku przyjaciół, żeby obniżyć sobie koszty pobytu, dzieląc je na kilka osób. 

Od wielu lat chciałam zajmować się wynajmowaniem nieruchomości i w końcu mi się to udało. Na ten moment posiadam ich kilkanaście, z czego większość z nich to apartamenty położone w Gdańsku. Większość mieszkań wynajmowancyh jest okazyjnie turystom. Mi się to bardzo opłaca, a samych gości mi nie brakuje, szczególnie w sezonie. Poza sezon apartamenty są często wynajmowane przez osoby podróżujące służbowo.