Od kiedy tylko zaczęłam interesować się alternatywnymi do pracy na etacie sposobami na zarabianie pieniędzy, moje zainteresowanie wzbudziły przede wszystkim nieruchomości. Bardzo spodobała mi się możliwość kupowania mieszkania, ich odnawiania a następnie wynajmowania. Żeby się jednak czymś takim zająć, potrzebowałam jakiś kapitał na początek. A byłam po prostu zwykłą studentką utrzymywaną przez rodziców. Los okazał się dla mnie łaskawy i niespodziewanie dostałam dość duży spadek. 

Zarabianie na wynajmowaniu apartamentów

wynajem apartamentów - gdańskPraca na etacie nigdy nie była moim wymarzonym zajęciem zarobkowym. Chciałam czegoś więcej w życiu, niż siedzeń osiem godzin gdzieś za biurkiem. Ciekawą perspektywą wydało mi się zajęcie tematem nieruchomości. Chodziłam, więc, na różne szkolenia i słuchałam, jakie są w tym zakresie możliwości. Najbardziej spodobała mi się opcja kupowania mieszkań i ich wynajmowania. Żeby jednak rozpocząć taką przygodę, potrzebny był mi budżet i to dosyć spory, a takiego nie miałam. Szczęśliwym trafem, jednak, okazało się, że dostałam spadek. I to na tyle duży, żebym mogła zaryzykować. Kupiłam więc mieszkanie w miejscowości nadmorskiej. Wyremontowałam je i zaczęłam wynajmować okazyjnie turystom. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Na ten moment najbardziej dochodowy jest dla mnie wynajem apartamentów – gdańsk, zaś, jest miastem, w którym mam ich najwięcej. Część z nich wynajmuje na stałe, natomiast te położone bliżej morza, przeznaczyłam na wynajem okazyjny, dla turystów. Tym bardziej, że w dobie Internetu pojawiło się mnóstwo portali, na których można się z takim mieszkaniem ogłosić. Zainteresowanie apartamentami jest ogromne. Urządziłam je w bardzo eleganckim stylu. Korzystają więc z nich zarówno osoby podróżujące służbowo, jaki i turyści. Ci ostatni często przyjeżdżają w gronie kilku przyjaciół, żeby obniżyć sobie koszty pobytu, dzieląc je na kilka osób. 

Od wielu lat chciałam zajmować się wynajmowaniem nieruchomości i w końcu mi się to udało. Na ten moment posiadam ich kilkanaście, z czego większość z nich to apartamenty położone w Gdańsku. Większość mieszkań wynajmowancyh jest okazyjnie turystom. Mi się to bardzo opłaca, a samych gości mi nie brakuje, szczególnie w sezonie. Poza sezon apartamenty są często wynajmowane przez osoby podróżujące służbowo.