Mięso dla psów

Jeżeli jesteśmy w trakcie przyjmowania nowego lokatora do naszego domu w formie pieska, na pewno zastanawiamy się nad wieloma rzeczami, która staną się od tej pory naszym obowiązkiem. Będzie to bez wątpienia bardzo miły obowiązek. Ważne jest aby brać pod uwagę najlepsze opcje dla naszego zwierzaka, co w przypadku żywienia wiąże się z jedzeniem bardzo wysokiej jakości.

Jakie mięso dla psów będzie odpowiednie?

mięso dla psaDobra jakościowo, zrównoważona dieta jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o zdrowym organizmie. Należy więc przykładać należytych starań przy odpowiednim karmieniu zwierzaka, będzie to procentować w przyszłości. Ważnym jest wybranie dobrej jakości karmy, jeżeli zdecydujemy się na pokarm gotowy ze sklepu. Wtedy zwracamy uwagę aby karma w formie mokre, suchej, czy też pół wilgotnej zawierała w składzie co najmniej 80% mięsa. Ważne, żeby było tam jak najmniej składników a przede wszystkim tych chemicznych. Najlepiej wybierać karmę klasy premium. Możemy również karmić psy, ale także koty oraz inne zwierzęta mięsożerne gotowanym jedzeniem, które powinna w głównej mierze składać się z mięsa dla psów. Do tego dodajemy warzywa lub owoce najlepiej w formie papki, mogą być gotowane lub nie. Będzie tutaj potrzebne także podawanie wapnia. Możemy również podawać wypełniacz w formie ryżu, kaszy lub makaronu. Ostatnim sposobem może być mięso dla psa w formie surowej. Jest to najbardziej zbliżona forma karmienia zwierząt do naturalnej. Dieta ta jest podobna do tej, którą żywią się najbliżsi dzicy kuzyni naszych psów i kotów domowych. Polega na podawaniu surowego mięsa w głównej mierze. Dodatkowo podajemy warzywa oraz owoce i suplementy. Warzywa i owoce mają stanowić 20 procent posiłku psa i być podawane w formie papki. Mięso dla psów kupujemy na stoiskach z żywnością przeznaczoną dla ludzi, będziemy wtedy pewni, że mięso jest przebadane i przeznaczone do spożycia dla ludzi, czyli na pewno bezpieczne dla naszego psa.

Ważnym jest aby kupować zawsze świeże i sprawdzone produkty, w innym przypadku możemy narazić naszego czworonożnego przyjaciela na rozstrój żołądka lub coś poważniejszego. Ważne są też odpowiednie proporcje, posiłki możemy przygotować na cały tydzień, czy dwa a nawet na dłuższy czas i zamrozić.