Matowe cienie gwarantują subtelny i elegancki makijaż

Często jest tak, że makijaże prezentowane podczas pokazów mody są bardzo zróżnicowanie i trudno jest wskazać na wiodący w danym sezonie trend. Jedno jest jednak pewne – makijaż musi podkreślać charakterystyczne cechy kobiecej urody. Dlatego warto postawić na matowe cienie do powiek, które podkreślą kształt oka i dodadzą wyrazistości naszemu spojrzeniu. Z uwagi zaś na okoliczność, iż występują w przeróżnych odcieniach nadają się do wykonania zarówno makijażu wieczorowego, jak i bardziej subtelnego makijażu dziennego.

Matowe cienie idealnie podkreślają kontur naszych oczu

matowe cienie do powiek paletaBezapelacyjnie matowe cienie nadadzą naszemu spojrzeniu kobiecości. Ciemne kolory śmiało możemy zarezerwować na wieczorne wyjścia, a w dzień postawić na bardziej subtelne odcienie. Z tego też powodu, to właśnie matowe cienie do powiek paleta stanowią idealne rozwiązanie, gdyż zawarta jest w nich cała gama odcieni. Najczęściej palety oparte są na bazie jednego dominującego koloru, takiego jak brąz, grafit, czy fiolet. Kolory zwykle układane są od najciemniejszego do najjaśniejszego w danej tonacji. Dzięki palecie możemy wykonywać delikatny i pastelowy makijaż dzienny oraz mocno podkreślający oko makijaż wieczorowy. Palety są więc bardzo praktyczne i nie zajmują dużo miejsca w kobiecej torebce. Coraz częściej producenci oferują palety zawierające kilka różnych odcieni. Stanowią one idealne rozwiązanie dla kobiet, które lubią wykonywać makijaż oka w kilku różnych kolorach, łącząc na przykład brąz z beżem. Ponadto, matowe cienie gwarantują wykonanie perfekcyjnego makijażu nawet, gdy spieszymy się do pracy i nie mamy dużo czasu. Wystarczy bowiem nanieść ciemniejszy odcień na ruchomą część powieki i zewnętrzne kąciki oczu, a kąciki wewnętrzne musnąć kolorem pastelowym i mamy gotowy makijaż. Warto mieć również na uwadze, iż matowe cienie do powiek są subtelniejsze od cieni metalicznych, czy perłowych. Podkreślają bowiem kontur naszego oka, nadając mu kobiecego i tajemniczego spojrzenia. Nadto, cienie te kojarzą się wielu kobietą z makijażami wielkich gwiazd Hollywood, zwłaszcza wtedy, gdy dodamy do nich czerwoną szminkę. Wówczas będziemy czuć się pewniej, a mężczyźni nie będą mogli oderwać od na swojego spojrzenia.

Nie ma przesady w stwierdzeniu, iż produkty takie jak matowe cienie do powiek paleta to kwintesencja kobiecej elegancji. Są idealne na każdą okazję. Nie zawsze bowiem możemy pozwolić sobie na świetlisty makijaż, który najczęściej wykonujemy w okresie wakacyjnym. W pracy, czy podczas spotkań biznesowych nie powinnyśmy wyglądać groteskowo, jak wodne nimfy. Ponadto, gama kolorów w paletach jest tak bogata, że każda z nas z łatwością wybierze te odcienie, które lubi najlepiej.