Małe kosze na psie odchody

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na adopcję lub kupno psiaka. Miłośnicy czworonogów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że każde zwierzę musi mieć zapewnione komfortowe warunki do życia. Nie chodzi tutaj jedynie o to, aby psa nakarmić, napoić i dać mu miejsce do spania. Ze zwierzakiem trzeba się często bawić, a także regularnie wyprowadzać na spacery. Jak wiadomo nasi pupile potrafią wypróżniać się w różnych miejscach: przy chodnikach, hydrantach, w parkach.

Sprzątamy po pupilach – niewielkie pojemniki na odchody

nieduże pojemniki na psie odchodyW celu zachowania czystości w przestrzeni publicznej często są instalowane większe i nieduże pojemniki na psie odchody. Tego typu kosze idealnie sprawdzają się w miejscach, w których najczęściej wyprowadzane są psy. Niejednokrotnie możemy je spotkać w parkach, przy nadrzecznych bulwarach, miejskich skwerkach, jak również wewnątrz osiedli mieszkaniowych – przy ścieżkach, chodnikach lub tuż obok trawników. Każdy właściciel czworonoga ma obowiązek sprzątania po nim odchodów. Dzięki niedużym pojemnikom, umieszczonym w dogodnych miejscach usuwanie psich kup jest znacznie łatwiejsze. Niewielkie kosze na zwierzęce odchody pomagają nie tylko w dbaniu o czystość w przestrzeni publicznej, ale również dbają o kwestie higieniczne. Część modeli posiada dodatkowo podajniki na woreczki oraz uchwyty na jednorazowe rękawiczki. Śmietniki, do których wyrzucamy psie kupy są produkowane z trwałych materiałów, blachy ocynkowanej lub tworzyw sztucznych (np. żywic poliestrowych i włókna szklanego). Pojemniki są nie tylko wytrzymałe i funkcjonalne, ale również cechuje je wysoki poziom szczelności. Pomaga to w unikaniu nieprzyjemnych zapachów oraz widoku psich kup, a także rozprzestrzenianiu się zarazków. Śmietniczki na zwierzęce odchody posiadają specjalne oznaczenia, świadczące o ich przeznaczeniu. W związku z tym trudno je pomylić z pojemnikami na „zwykłe” śmieci.

Większość z nas przyzwyczaiła się już do widoku śmietników i pojemników na psie kupy. Zwykle nie zwracamy na nie zupełnie uwagi chyba, że akurat ich potrzebujemy. Warto jednak zauważyć, że tego typu kosze są nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Kolorystycznie zazwyczaj wpasowują się w charakter otoczenia. Ponadto producenci oferują oryginalne modele z pokrywami w kształcie piesków.