Lecznicze susze z konopi

Na temat prozdrowotnych właściwości konopi ostatnim czasy mówi się dość często. Wynika to stąd, że zaczęto prowadzić dość poważne badania mające na celu potwierdzenie wpływu konopi na ludzki organizm. Obecnie można spotkać się z wieloma negatywnymi opiniami na temat konopi indyjskich. Warto jednak wiedzieć, że prozdrowotne właściwości wykazują również konopie siewne.

Susz z konopi przemysłowych

susz konopnyWspomniane we wstępie konopie siewne nazywane są równie często konopiami przemysłowymi lub też włóknistymi. Prawidłową zaś nazwą tej odmiany jest Cannabis Sativa. Rośliny te w przeszłości uprawiane były głównie z myślą o wytwarzaniu włókien, z których szyto ubrania. Natomiast obecnie konopie przemysłowe uprawia się często z myślą o branży medycznej. Okazuje się, że przykładowo susz konopny stosowany we właściwy sposób może działać bardzo mocno na nasz organizm. Mowa tutaj oczywiście o działaniu pozytywnym. Susze wytwarzane z konopi przemysłowych są w stu procentach legalne, ponieważ w ich składzie nie znajdują się absolutnie żadne substancje psychoaktywne tak jak to bywa w przypadku konopi indyjskich. W odmianie przemysłowej znaleźć natomiast można prozdrowotny CBD, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych kannabinoidów. Oprócz suszu konopnego bardzo dużym uznaniem darzone są również inne produkty konopne. Przykładem jednej z nich jest, chociażby olej czy pasty konopne.

Zarówno susze jak i oleje oraz pasty wytwarzane z konopi przemysłowych można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością. Jeśli natomiast tam nie znajdziemy interesującego nas produktu to warto poszukać produktów konopnych w sklepach, które właśnie takimi produktami handlują na co dzień. Obecnie takowe sklepy można znaleźć już w wielu większych miastach Polski. W tych sklepach z pewnością znajdziemy susze konopne.