Laserowa obróbka materiałów

 

Wraz z rozwojem technologi zmieniają się możliwości związane z obróbką różnego rodzaju materiałów. Przede wszystkim zapewnia to efektywniejsze wykonywanie zleceń oraz wyższą jakość realizacji zamówień. Obecny przemysł oparty jest, w dużej mierze, na skomputeryzowanych maszynach, pozwalających na wykonanie bardzo precyzyjnej obróbki materiału. Dodatkowym atutem jest stosowanie nowoczesnych narzędzi.

Laserowe cięcie płyt

cięcie laserem sklejkiPłyty wiórowe, fornirowane, czy sklejki stanowią jeden z najpopularniejszych produktów o szerokim zastosowaniu. Z powodzeniem wykorzystywane są w budownictwie oraz meblarstwie. Przede wszystkim dla branży stolarskiej ważne jest, aby wszelkie, zwłaszcza cięte na wymiar elementy, posiadały nieskazitelną powierzchnię, pozbawioną odprysków lakieru, czy innych, widocznych uszczerbków, wpływających na atrakcyjność wizualną gotowego mebla. Z tej racji precyzyjne cięcie laserem sklejki staje się coraz bardziej popularne. Technologia laserowej obróbki materiałów staje się ogólnodostępna, a przedsiębiorcy chętnie wykorzystują maszyny, w których wykorzystano laser. Dodatkowym atutem jest rosnąca automatyzacja wielu procesów oraz komputerowe programowanie maszyn, co dodatkowo zapewnia wysoką jakość oraz precyzję obróbki. Innymi atutami są także tempo pracy, możliwość, zapisywania algorytmów i łatwy dostęp do bazy dany.

Lasery cieszą się zainteresowaniem w różnego rodzaju sektorach przemysłu. Na co dzień wykorzystywane są do cięcia metalu, płyt wiórowych, czy sklejek. Co jest bardzo ważne, cięcie po laserze pozostaje bardzo równe, pozbawione ewentualnych wyszczerbień, co przekłada się na jakość samo materiału. W wielu sektorach, jak w meblarstwie, ma to ogromne znaczenie dla finalnego wyglądu produktu  wykonywanego z ciętych na wymiar elementów.