Lampy zasilane promieniami słonecznymi

Każdy kto posiada własny ogród dąży do tego by ten obiekt prezentował się bardzo okazale. Oczywistym jest więc sadzenie kwiatów oraz różnych roślin ozdobnych. Dodatkowo wiele osób postanawia inwestować w oczka wodne czy też małe stawy. Jednak warto również zadbać o to by nasze ogrody pięknie prezentowały się również nocą.

Nowoczesne lampy solarne

lampy solarne warszawaOgród jest miejscem, w którym chyba każdy lubi spędzać wolny czas. Można tam spokojnie usiąść w drewnianej altance i pozbierać myśli. Każdy posiadacz takiego ogrodu często inwestuje swoje pieniądze w wygląd tego obiektu. Elementem, który zdecydowanie potrafi podkreślić charakter zarówno dużego ogrodu jak i małego ogródka jest specjalne, klimatyczne oświetlenie. Niemniej jednak nikt z nas nie przepada za rozciąganiem metrów kabla po podwórzu. Dodatkowo rozwiązanie takie jest dość ryzykowne i mało bezpieczne bowiem grozi spięciem skutkującym porażeniem lub pożarem. Idealnym rozwiązaniem w takich momentach jest stosowanie lamp zasilanych promieniami słonecznymi. Jeśli chodzi więc o kwestię jaką są lampy solarne Warszawa jest jednym z wielu miast, w którym lampy tego typu kupimy niemal w każdym sklepie ogrodniczym. Ogólna zasada działania takich lamp jest taka, że posiadają one wbudowany wewnątrz obudowy akumulator, który jest ładowany przez panel słoneczny. Ładowanie odbywa się podczas gdy na panel padają promienia słoneczne. Natomiast zgromadzona w akumulatorze energia jest uwalniana w nocy dzięki czemu nasz ogród jest pięknie oświetlony.

Ceny lamp solarnych w ciągu ostatnich kilku lat niezwykle spadły. Obecnie koszt jednej lamy to dosłownie kilka złotych. W sprzedaży dostępne są różne modele. Obecnie jednym z najpopularniejszych jest model z wbudowanymi diodami RGB, które umożliwiają świecenie w wielu kolorach.