Korzystanie z tarczy do szlifowania płytek

Ręczny obcinak do płytek jest idealnym narzędziem do wykonywania prostych cięć w mniejszych płytkach. Wykorzystuje prostą technikę „strzelaj i chwyć”, która idzie bardzo szybko, umożliwiając cięcie wielu płytek w krótkim czasie. Przecinarka do płytek pomaga wykonywać proste cięcia, jednak czasami wymagania mogą być różne (mniejsze, ukośne lub wycięcia).

Płytkie cięcie za pomocą tarczy do szlifowania

trwała tarcza do szlifowania płytekOto, gdzie układanka świeci diamentowym ostrzem. Szlifierki kątowe zwykle obracają zainstalowany dysk przy 10 000 obr./min. Jeśli użyjesz narzędzia odręcznie do cięcia drewna, a ostrze zaczepi, odrzut narzędzia będzie okrutny. Możesz bezpiecznie używać go do małych cięć, ale istnieją znacznie lepsze narzędzia do bezpiecznego cięcia drewna – piły tarczowe, piły współrzędnościowe, narzędzia oscylacyjne, piły tłokowe, oraz trwała tarcza do szlifowania płytek. Zawsze należy nosić okulary ochronne podczas cięcia płytek mokrą piłą. Nakładanie taśmy maskującej na wierzch płytki przed cięciem może również pomóc zmniejszyć ilość wiórów. Bez potrzeby stosowania drogich narzędzi możesz ukończyć cięcie w ciągu kilku dni. Do wycinania otworów w płytkach ceramicznych można użyć wiertła lub wiertła do kamienia. Najpierw musisz wywiercić małe otwory wzdłuż średnicy otworu, który chcesz wyciąć, a następnie wyciąć wzdłuż krawędzi za pomocą piły do ​​płytek. Na koniec możesz użyć filtru płytek do wygładzenia krawędzi. Szlifierka kątowa doskonale pomaga w cięciu kątowym piły mokrej płytki, która jest przeznaczona do cięcia prostego. Po prostu pracuj na małym obszarze na raz, często go czyszcząc, aby zobaczyć, jakie postępy poczyniono. Nie naciskaj zbyt mocno szlifierką, pozwól jej wykonać pracę za Ciebie. Jeśli przegapisz kilka małych obszarów, możesz później wrócić do nich, bardzo lekko przesuwając szlifierkę. Przygotuj się do częstej wymiany tarcz szlifierskich, aby papier ścierny był najbardziej skuteczny. Nigdy nie używaj elektronarzędzi bez odpowiedniego wyposażenia zabezpieczającego.

Podczas gdy maska ​​przeciwpyłowa wystarcza na kurz, musisz nosić zatyczki do uszu, a także rękawice robocze i okulary ochronne. Noś także koszulę z długimi rękawami i niebieskie dżinsy, abyś nie został przypadkowo przecięty przez latające fragmenty ceramiki, które odpryskują podczas mielenia.