Komfortowe karmienie noworodka dzięki dobrej butelce

Karmienie maluchów nie należy do łatwych czynności. Noworodek dopiero uczy się ssać, co sprawia, że może mieć problemy z odpowiednim połykaniem pokarmów. W przypadku, kiedy niemożliwe jest karmienie piersią ważne jest, by zaopatrzyć się w odpowiednią butelkę. Są one także przydatne także w przypadku maluchów, którym podaje się pokarm odciągnięty z piersi mamy. Należy pamiętać, iż noworodek powinien być karmiony na żądanie.

Rodzaje butelek dla niemowląt

jaką butelkę wybrać dla noworodkaWażna jest także odpowiednia technika podawania pokarmu. Należy uważać, by noworodek nie połykał nadmiernej ilości powietrza, gdyż może to powodować wzdęcia, gromadzenie się dużej ilości gazów, co może być przyczyną bólu. Rodzice często nie wiedzą, jaką butelkę wybrać dla noworodka zakupić. W sklepach znaleźć można bowiem produkty, które dostępne są atrakcyjnych wzorach i kształtach. Należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Opiekunowie mogą wybrać modele szklane. Są wykonane z bezpiecznego materiału, można je wyparzać. Niektórzy rodzice skarzą się jednak, że są za ciężkie i decydują się na modele plastikowe. Wykonane z tworzywa sztucznego produkty są lekkie i odporne na stłuczenie, jednak szybko się rysują. Dla noworodka najlepszym wyborem będą butelki o małych pojemnościach, gdyż maluszek początkowo pije nieduże ilości pokarmu. Mamy, które chcą karmić w sposób naturalny, mogą zdecydować się na specjalne butelki, które wyposażone są w smoczek przypominający kobiecą pierś. Dzięki temu nie zaburza naturalnego rytmu ssania, umożliwia zarówno karmienie naturalne, jak i podawanie mieszanki modyfikowanej. Butelki wyposażone są w specjalnie technologie, co sprawia, że maluch nie będzie miał problemów z dolegliwościami trawiennymi oraz bólami brzuszka. Wiele modeli wyposażonych jest bowiem w system antykolkowy.

W sklepach produktów dla niemowląt nie brakuje, asortyment jest bardzo różny, wiele wyrobów charakteryzuje się wysoką jakością. Warto zatem zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Butelka jest bez wątpienia jednym z produktów, który warto zakupić jeszcze przed narodzinami maluszka. Są one przydatne nawet wówczas, kiedy mamy planują karmienie w sposób naturalny. Dzięki nim można podawać odciągnięty pokarm. Jest to szczególnie istotne w przypadku, kiedy mama musi nagle wyjść.