Upiększanie się za pomocą kosmetyków czy biżuterii towarzyszy człowiekowi praktycznie od zarania dziejów. W wykopaliskach na każdym kroku znajdywane są różnego rodzaju ozdoby. Często miały one podwójne znaczenie, bo nie tylko upiększały, ale też wyznaczały pewien status społeczny, będąc symbolem zajmowanej pozycji w danej grupie ludzi.

Nadeszła moda na duże kolczyki

kolczyki złote wisząceNa przestrzeni tysiącleci zmieniały się rodzaje ozdób, ale niezmienny był fakt, że biżuteria pełniła ważną rolę w codzienny życiu ludzi funkcjonujących w przeróżnych kulturach. W dzisiejszych czasach również używamy różnego rodzaju ozdób, chociaż mają one nieco inną symbolikę, niż kiedyś. Biżuteria jest obecnie domeną kobiet. Płeć piękna uwielbia błyskotki w każdym wydaniu. Każdy sezon wraz z nową modą przynosi też ze sobą nowe trendy w jubilerstwie. W nadchodzącym sezonie jesienno- zimowym hitem będą kolczyki złote wiszące, które mają pasować zarówno do eleganckiej, jak i mniej oficjalnej garderoby. Wiszące kolczyki oznaczają szeroką gamę modeli. Od delikatnych, cienkich łańcuszków, zakończonych drobnym kształtem, aż po duże, ciężkie i bardzo strojne. Chodzi głównie o to, żeby kolczyki były widoczne i żeby zwracały uwagą na kobiecą szyję. Każda kobieta, która chce mieć najmodniejsze kolczyki w swojej domowej kolekcji, musi też nauczyć się umiejętnie dopasowywać ją do pozostałych elementów stroju. Przy dużej biżuterii nietrudno bowiem o zbyt duży przepych, który może zahaczać o kicz.

Każda kobieta uwielbia biżuterię. Są oczywiście różne gusta, ale fakt, że kobiety lubią się upiększać jest niezmienny. Każdy sezon rządzi się w jubilerstwie swoimi prawami. W nadchodzącej jesieni prawdziwym hitem mają być wiszące kolczyki, najlepiej wykonane ze złota i rzucające się w oczy.