Kamera samochodowa wysokiej jakości

 

Praca w patrolu drogowym nie należała do łatwych. Można było niejednokrotnie się zdziwić samą ilością zdarzeń, do jakich byliśmy wzywani albo w których braliśmy udział. Większość tych zdarzeń była o tyle nieprzyjemna, iż nie było żadnego nagranego materiału, który można by wykorzystać do jej rozwiązania, więc nieraz zdarzało się że sprawa ciągnęła się miesiącami, bez jakiegokolwiek sensownego końca. By zapobiec tego typu sytuacjom, zdecydowaliśmy się na zamontowanie kamer samochodowych w naszych nieoznakowanych wozach.

Profesjonalna kamera samochodowa

kamera do samochodu cenaStandardowe radiowozy były wyposażone w kamery standardowo, aczkolwiek pojazdy nieoznakowane często żadnych kamer nie posiadały, więc by ułatwić sobie pracę, na własną rękę postanowiliśmy takie kamery zainstalować, po uzyskaniu zgody od przełożonych. Nie był to duży wydatek, więc spokojnie mogliśmy na ten cel przeznaczyć środki z funduszu operacyjnego. Za urządzenia takie jak najprostsza kamera do samochodu – odpowiednia cena nie była zbyt wygórowana, dlatego śmiało mogliśmy rozglądać się za nieco lepszymi modelami, które będą bardziej odpowiednie do zadań, jakie wykonywaliśmy. Kilka modeli szczególnie nadawało się do naszej pracy, więc dobraliśmy je wedle indywidualnych upodobań, bo miały bardzo podobne lub wręcz identyczne parametry. Wszystkie kamery które oglądaliśmy przypominały z wyglądu nieduży aparat fotograficzny, aczkolwiek oprócz samego odbiornika, w zestawie posiadały także niewielki dysk twardy i oprzyrządowanie do zamontowania w samochodzie, które pomagało w rejestracji zarówno prędkości pojazdu jak i obrazu, i pozwalało na zapisanie go na owym nośniku. Instalacja nie należała do bardzo czasochłonnych, aczkolwiek musiała być ona wykonana przez instalatora znającego się na rzeczy, bo własnoręczny montaż nie wchodził w grę.

Kamery były przystosowane do nagrywania obrazu z jazdy i były wyposażone w niewielki żyroskop i stabilizację obiektywu podczas jazdy na nierównym terenie, jak również automatyczne czyszczenie materiału nagranego podczas wysokich prędkości, który normalnie mógłby zostać rozmazany lub w inny sposób zakłócony. Cała inwestycja nie przekroczyła planowanego minimum, i byliśmy w stanie wyposażyć w kamery wszystkie samochody po kosztach znacznie niższych od zakładanego budżetu.