Jakie funkcje spełnia fuga?

Używanie kafelków w łazienkach, jak również w kuchniach stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Umożliwia to bowiem osiągniecie z pewnością bardzo estetycznego efektu. Z drugiej jednak strony, kafelki należy odpowiednio zabezpieczyć, aby nie powstała pod nimi pleśń.

Jakie fugi są najlepsze?

marka mapei - fugi epoksydoweKafelki sa najpopularniejszym materiałem, który wykorzystywany jest do wykończeń w łazienkach, czy tez kuchniach. Wynika to przede wszystkim z faktu, ze umożliwiają one osiągniecie bardzo estetycznego efektu. Dzięki temu,  w prosty sposób można sprawić, żeby kuchnia prezentowała się bardziej wyjątkowo, a jednocześnie, by była łatwiejsza w utrzymaniu w czystości. Aby tak się jednak stało, koniecznie trzeba pamiętać o właściwym zabezpieczaniu kafelków, do czego najlepiej wykorzystywać produkty , za które odpowiada marka mapei – fugi epoksydowe tej marki sa zdecydowanie najbardziej skuteczne. Fugi to nic innego, jak rodzaj spoiwa, którym z jednej strony łączy się kafelki, a też z drugiej strony zabezpiecza przenikaniu przez szpary pomiędzy nimi zarodników grzybów czy też pleśni. Warto pamiętać także o tym, że kafelki są także podatne na tłuszcz, który również może przedostawać się przez niskiej jakości spoiwo. Dlaczego jednak fugi marki Mapei sa lepszym wyborem? Przede wszystkim dlatego, że wykazują one zdecydowanie najlepsza odporność na upływ czasu. Nie zżółkną one tak jak inne, tańsze produkty, nie wykruszają się, ani tez nie tracą swojej szczelności wraz z upływem czasu. Jest to ich ogromna przewaga nad innymi, tańszymi produktami, które już po krótkim czasie zaczynają prezentować się nieestetycznie. Nie powinno wiec dziwić, że w obecnych czasach to właśnie po produkty marki Mapei sięgają zarówno właściciele restauracji, jak również i osoby prywatne – wpływa na to również fakt, że produkty tej marki są coraz łatwiej dostępne. dzięki temu, niemal każdy z nas może pozwolić sobie na skuteczne zabezpieczenie kuchni czy tez łazienki, a także innych pomieszczeń zagrożonych wilgocią.

W obcych czasach bardzo dużą uwagę przykłada się do walki z wilgocią w pomieszczeniach. W niektórych z nich jednak jest to znacznie trudniejsze – mowa tutaj o kuchniach czy też łazienkach. W tego typu miejscach, trzeba wiec zapobiegać skutkom dużego poziomu wilgoci w powietrzu, na przykład stosując spoiwa do kafelków.