Jaki wałek do lakieru wybrać?

Większość z nas przywykła, że lakier wykorzystywany do odnawiania powierzchni drewnianych nakładamy pędzlem. Jednak tak samo, jak w przypadku malowania ścian, tutaj również możemy sięgnąć po wałek. Na jaki wałek do lakieru w takim razie postawić, aby jak najlepiej pokryć lakierem drewno? 

Wałek do lakieru – na co zwrócić uwagę? 

wałki do lakieruW przypadku farby czy to do drewna, czy to do ścian, nie mamy większego problemu, jeśli chodzi o wybór wałków. Wiele tak naprawdę zależy od naszej wygody podczas rozprowadzania produktu na powierzchni. W przypadku lakieru sprawa wygląda nieco inaczej. Same wałki do lakieru różnią się nieco od tych dedykowanych do farb ściennych. Różnice wynikają przede wszystkim z materiału, z którego zostały wykonane. Lakier jest bowiem zupełnie innym produktem niż wszelkiego rodzaju farby, a sam wałek musi odpowiednio rozprowadzić na powierzchni produkt o specyficznej gęstości. Szczególnie polecane są wałki z pianki, pokryte powłoką welurową. Należy zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego został wykonany wałek, ponieważ nieodpowiedni wybór może skończyć się po prostu zniszczeniem wałka, a bardzo często nawet powierzchni malowanej. Wybierając się do sklepu budowlanego warto więc zwracać uwagę na to, czy konkretny typ wałka dedykowany jest do prac z wykorzystaniem lakieru. Jeśli informacja taka nie widnieje na produkcie, warto upewnić się u pracownika sklepu. Wówczas mamy pewność, że produkt, który wybraliśmy jest dedykowany malowaniu powierzchni przy użyciu lakieru. 

Odnawianie drewnianych powierzchni przyniesie jeszcze lepszy efekt, kiedy postawimy na odpowiednie produkty. W przypadku pokrywania powierzchni lakierem przy użyciu pędzla ciężko uniknąć widocznych śladów włosia. Możemy ich jednak uniknąć wykorzystując do tego zadania dedykowany lakierowaniu wałek, który znajdziemy w większości sklepów budowlanych.