Jaki typ akumulatora wybrać?

 

Jazda w trudnych warunkach terenowych może się skończyć tym, że nasze auto odmówi nam posłuszeństwa. Przyczyną tego stanu rzeczy zaś będzie standardowy akumulator, który nie należy do najwytrzymalszych. Dlatego też należy wymienić go na bardziej niezawodny odpowiednik.

Czy akumulator żelowy to dobry wybór?

bezkonkurencyjny akumulator żelowy 12v 100ahPoruszanie się samochodem po trudnym terenie może skutkować tym, że nasz samochód przestanie prawidłowo reagować. Główna przyczyną tego może być zaś akumulator, który w swojej standardowej wersji jest bardzo podatny na wstrząsy, zmiany temperatur i innego rodzaju niekorzystne czynniki. Dlatego też, w szcególnosći gdy warunki pogodowe ulegają znacznemu pogorszeniu, lub gdy poruszamy się naszym samochodem po trudno dostępnych miejscach, warto przemyśleć zmianę standardowego akumulatora na bezkonkurencyjny akumulator żelowy 12v 100ah. Jak się bowiem okazuje, akumulatory żelowe są znacznie bardziej zaawansowane, co oznacza między innymi, że nie robią na nich wrażenia czynniki, które są bardzo szkodliwe dla akumulatorów typu elektrolitowego. To znaczy, ze względu na swoją konstrukcję, oparta nie o płynny elektrolit, ale taki w formie żelu, takie akumulatory są w pełni odporne na wstrząsy, zmiany pozycji, niskie temperatury i wiele innych czynników. Ze względu na swoja konstrukcję, praktycznie nie ma też możliwości, aby akumulator żelowy się rozlał, co jest z kolei bardzo częste w przypadku akumulatorów elektrolitowych. Są one po prostu znacznie bardziej wytrzymałe, niż ich tradycje odpowiedniki. Biorąc to pod uwagę, nic dziwnego, ze większość specjalistów z zakresu motoryzacji rekomenduje używanie właśnie takich akumulatorów. W szcególnosći tyczy się to posiadaczy pojazdów terenowych, ale również warto zakupić taki akumulator gdy zbliża się zima. Dzięki niemu będziemy bowiem praktycznie wolni od sytuacji, w której nasz samochód nie będzie chciał odpalić gdy spieszymy się rano do pracy. Wszystko to sprawia, ze obecnie akumulatory żelowe cieszą się bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród kierowców profesjonalnych.

Bardzo często podczas jazdy samochodem po niekorzystnie ukształtowanym terenie dochodzi do rozładowania akumulatora. W takim przypadku warto pomyśleć o jego zmianie na bardziej niezawodny, bardziej nowoczesny odpowiednik. Będzie on także odporny na niskie temperatury.