Jaki strój ludowy wybrać dla przedszkolaka?

 

Ostatnio dostałam wiadomość od wychowawczyni mojej córki w przedszkolu, że organizowany jest w przyszłym miesiącu bal karnawałowy dla dzieci. Wszystkie dzieci miały się z tej okazji przebrać w stroje karnawałowe. Długo zastanawiałam się nad tym, za co przebrać moje dziecko z tej okazji. W końcu wpadłam na bardzo prosty pomysł. Kupię jej kostium ludowy i przebiorę ją za wiejską dziewczynkę „sprzed 100 lat”. Pomysł wydał mi się bardzo dobry, ale musiałam znaleźć jeszcze odpowiednie ubranie.

Kupno stroju ludowego dla mojej córki

stroje ludoweWiedziałam jak wyglądają kreacje ludowe i zdecydowałam się zakupić dla mojej córki regionalny strój ludowy. Zapytałam na lokalnym forum dla mam, gdzie w okolicy dostanę ładne ubrania ludowe z rozmiarami dla przedszkolaka. Wiele osób poleciło mi sklep z artykułami i ubraniami ludowymi, znajdujący się niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Nigdy tam nic nie kupowałam, dlatego zapomniałam o tym sklepie. Okazało się, że bez problemu dostałam tam to, czego potrzebowałam. Były to stroje ludowe we wszystkich możliwych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu znalazłam coś odpowiedniego dla mojej córki. Wybrałam dla niej bardzo kolorową i strojną kreację regionalną, która obu nam bardzo się spodobała. Wybrany przeze mnie strój ludowy składał się z długiej kolorowej sukienki, z dużą ilością falbanek. Do kostiumu dołączone były kokardy do wpięcia we włosy, a do tego buciki odpowiednie zarówno do tańca, jak i do chodzenia. Moja córeczka w takim ubraniu ludowym prezentowała się naprawdę bardzo ładnie. Zakupiony przeze mnie strój ludowy okazał się bardzo wygodny i praktyczny. Córce było w nim wygodnie, a ja nie miałam problemu z tym, aby ją w niego ubrać, ponieważ sukieneczka była zasuwana na suwak z tyłu. Dodatkową zaletą tego ubrania tradycyjnego było to, że był on bardzo tani i dostępny w kilku wariantach kolorystycznych.

Byłam bardzo zadowolona ze stroju ludowego, który kupiłam mojej córce. Bardzo ładnie prezentowała się w nim na balu karnawałowym w swoim przedszkolu. W dodatku kostium był bardzo ciepły i nadawał się na zimę. Największą zaletę tej kreacji ludowej było to, że był on wykonany z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu jeszcze nie raz przydał mi się on, na różne bale karnawałowe w przedszkolu, a później w szkole mojej córki.