Każdy rodzaj pomieszczeń wymaga innego podejścia w kwestii ogrzewania. Nie każdy system grzewczy sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Im większa powierzchnia musi zostać ogrzana, tym większa ilość energii jest do tego potrzebna. Właśnie dlatego, musimy przemyśleć w jaki sposób będziemy ogrzewać budynek, aby nie wpaść w duże koszty. Dobre ogrzewanie do obiektów halowych, to takie które jest możliwie jak najbardziej efektywne, a jednocześnie możliwe jak najtańsze.

Jak ogrzewać hale przemysłowe?

ogrzewanie hal przemysłowychBudynki o przeznaczeniu mieszkaniowym ogrzewa się dużo łatwiej i nie trzeba na ten cel przeznaczać tak dużych nakładów finansowych, niż budynki halowe, które posiadają duże pomieszczenia o bardzo wysoko zawieszonym stropie. Można powiedzieć, że koszty ogrzewania rosną proporcjonalnie do zwiększającej się powierzchni, którą musimy ogrzać. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na wzrost kosztów ogrzewania jest fakt, że budynki halowe nie są zbyt szczelne, przez co mamy dużo większe straty ciepłe. To wszystko sprawia, że ogrzewanie hal przemysłowych, musi być bardzo przemyślane. Obecnie najlepszym systemem grzewczych dla budynków o tak dużej kubaturze, jak hale przemysłowe, są promienniki. Promienniki to system grzewczy, który w bardzo szybki i efektywny sposób ogrzewa powietrze. Promienniki mają przewagę nad innymi rodzajami ogrzewania, ponieważ one podgrzewają powietrze, a nie tak jak tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne tylko miesza ciepłe powietrze z zimnym. Efektywność promienników bierze się stąd, że zużywana energia jest od razu przekształcana w energię cieplna, która bezpośrednio podgrzewa powietrze, a nie tak jak tradycyjne ogrzewanie, które działa na takiej zasadzie, że najpierw podgrzewana jest woda, która ogrzewa grzejniki, a te następnie oddają ciepło na pomieszczenie.

Systemy grzewcze dla pomieszczeń halowych nadal budzą duże zainteresowanie, ponieważ ogrzanie tak dużych powierzchni do temperatury pokojowej nie jest łatwe. Ludzie nadal szukają odpowiedniego systemu grzewczego. Obecnie najodpowiedniejszym ogrzewaniem o przeznaczeniu przemysłowym, są wcześniej wspomniane promienniki. Promienniki cieszą się popularnością na terenie całej Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Są tak powszechnie stosowane, ponieważ się sprawdzają.