Jaką klimatyzację mieszkaniową wybrać?

Mieszkam w bloku z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jest to duża zaleta zimą, bo mieszkanie jest ciepłe. Latem natomiast bardzo się nagrzewa. Do południa słońce świeci od strony dużego pokoju i sypialni, a po południu od strony kuchni i pokoju dziecięcego. Zawsze więc jest ciepło. Słońce potrafi bardzo nagrzać mieszkanie. Zasłanianie rolet nic nie daje. Nie przeszkadzało mi to wcześniej, ale teraz, kiedy mam małe dziecko jest to spory problem. Maluch płacze i marudzi, kiedy jest mu za ciepło. Mój mąż postanowił coś z tym zrobić.

Klimatyzacja mieszkania ułatwi codzienne życie

klimatyzacja mieszkaniowaByliśmy członkami wspólnoty mieszkaniowej musieliśmy więc uzyskać jej zgodę na zamontowanie klimatyzacji. Przepisy nie określają czy można zamontować klimatyzację na zewnątrz. Spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniową mogą nie wyrazić zgody. Na szczęście w naszym przypadku się udało. Kolejnym etapem było znalezienie firmy, która zajmuje się montażem klimatyzacji. Jeśli wybieramy klimatyzację z zewnętrznym modułem musimy jej instalację powierzyć specjalistom. Jest to dość drogie rozwiązanie. Byliśmy zdecydowani ponieść duże koszty jeśli miałoby nam to ułatwić codzienne funkcjonowanie. Myślę, że każda osoba, która dochodzi do wniosku, że latem w mieszkaniu jest za gorąco, jest gotowa ponieść taki koszt. Klimatyzacja mieszkaniowa kosztuje kilka tysięcy złotych. Dzięki niej zyskujemy jednak bardzo wiele. Lata są coraz cieplejsze i nic nie wskazuje, żeby ta sytuacja miała się zmienić. Dzięki montażowi klimatyzacji w mieszkaniu będziemy mogli odpocząć od upału. Popołudniowy odpoczynek będzie bardziej efektywny. W nocy również będzie nam się spało lepiej i zyskamy energię na kolejny dzień pracy. Naszemu dziecku również wyjdzie to na zdrowie. Przegrzanie organizmu jest równie niebezpieczne co jego wychłodzenie. Może powodować wiele problemów takich jak brak koncentracji i drażliwość.

Rozwiązanie naszego problemu z przegrzewającym się mieszkaniem było świetnym pomysłem. Teraz nie tylko nasze dziecko jest spokojniejsze, ale nam również jest lepiej podczas lata. Upał już nam tak nie dokucza i mamy lepszy humor. Mogę też bez obaw, że ogrzeję mieszkanie jeszcze bardziej, piec ciasta w piekarniku. Wcześniej, kiedy to robiłam w kuchni było nie do wytrzymania. Żałuję, że wcześniej nie przyszedł nam do głowy ten pomysł.