Jaka jest moja opinia o MBSR?

Zanim człowiek zdecyduje się na jakikolwiek kurs, to warto przeczytać opinie o nim. Dzięki temu można dosyć szybko podjąć decyzję czy jest to godny uwagi wydatek. Chciałbym opisać jakie mam wrażenia na temat kursu mindfulness, który staje się coraz popularniejszy w naszym kraju.

Co takiego sądzę na temat MBSR?

mbsr warszawaZ początku byłem nieco sceptyczny jeśli chodzi o trening uważności, nazywany także kursem mindfulness, jednak efekty mówią same za siebie. Obecnie potrafię o wiele lepiej skupiać się na chwili teraźniejszej. Muszę przyznać, że ogółem moja koncentracja jest o wiele lepsza. Jednocześnie łatwiej podejmuje decyzje i trzymam się ich. Każdy kto idzie na ten kurs posiada zapewne nieco inne oczekiwania, jednak jest to na pewno coś pozytywnego. Staram się regularnie praktykować medytację, której zostałem nauczony na kursie MBSR, a efekty są coraz większe. Wystarczy zaledwie kilkanaście minut każdego dnia, by przekonać się o skuteczności tej metody. Osobiście uważam, że warto jest skorzystać z MBSR warszawa była miejscem w którym odbył się ten kurs, a cena nie była wcale taka duża. Wystarczy wziąć pod uwagę to, że z tej medytacji czy innych ćwiczeń korzysta się potem praktycznie cały czas. Jest to inwestycja, z której osobiście jestem zadowolony. Dodam też, że jestem bardziej odporny na stres, a jest to niesamowicie istotne w mojej pracy. Myślę że każdemu człowiekowi przyda się tego rodzaju kurs, oczywiście o ile pragnie poprawić swoje życie na lepsze. Nie można przecież zrezygnować z tak atrakcyjnej okazji.

Istnieje wiele kursów, które mają pomóc, ale to właśnie MBSR uważam za jeden z najlepszych. Wystarczy samemu spróbować by się o tym przekonać. Myślę że nie będziecie mieli żadnych trudności jeśli chodzi o naukę medytacji czy innych rzeczy z tego kursu.