Jaką głowicą kosić trawę?

Po zimie, gdy zaczyna się wiosna, wiele osób w wolnych chwilach zajmuje się swoim ogrodem. Niektórzy także zajmują się takimi rzeczami zawodowo, dbając o tereny zielone w naszych miastach. Nieodzownym elementem każdej takiej pracy są pewne narzędzia. Jeżeli pracujemy poza domem albo na działce rekreacyjnej, gdzie nie mamy dostępu do energii elektrycznej, warto używać urządzeń spalinowych, dzięki którym zadbamy o nasz ogród.

Zalety głowic żyłkowych w kosach spalinowych

głowica żyłkowa do kosy spalinowejJednym z bardzo popularnych narzędzi spalinowych, czyli takich, które napędzane są za pomocą silnika spalinowego, są kosy. Dzięki nim nie musimy już ręcznie machać kosą, aby ściąć trawę. Silnik spalinowy napędza głowicę, która obracając się ścina trawę. Elementem tnącym w takiej głowicy zazwyczaj jest żyłka. Jest ona wystarczająca do tego, aby ścinać trawę, jeżeli głowica za sprawą silnika rozpędzi ją do wystarczającej prędkości. Zazwyczaj głowica kręci się szybciej, jeżeli napotyka opór, na przykład w postaci grubej trawy lub chwastów. Powoduje to także szybsze zużycie się głowicy. Żyłka, która tnie trawę, z czasem się zużywa i trzeba kupować nowe głowice. To stały element eksploatacji każdej kosy spalinowej. Dlatego warto wiedzieć, jaką głowicę do naszego urządzenia powinniśmy wybrać. Może to być na przykład głowica zawierająca żyłkę wykonaną z tworzywa sztucznego, która przeznaczona jest do cięcia cienkiej trawy oraz niewielkich chwastów. Z jej pomocą zadbamy o codzienną pielęgnację naszego trawnika przed domem, jednak nie koniecznie poradzimy sobie z poważniejszymi pracami, na przykład wycinaniem krzaków lub dużych pokrzyw. Jeżeli interesuje nas głowica żyłkowa do kosy spalinowej, warto odwiedzić sklep, który specjalizuje się w tego typu narzędziach do ogrodu. Są takie sklepy, w których serwisuje się też tego typu urządzenia.

Kupując nową głowicę do naszej kosy spalinowej, musimy pamiętać o tym, ze powinna ona być dobrana w zależności do naszych potrzeb. Jeżeli chcemy skosić trawę na terenach, które od dawna nie są używane i rosną tam bardzo duże krzaki, możemy zainwestować w głowicę wyposażoną w mocniejszą żyłkę, na przykład metalową. Taka żyłka poradzi sobie z każdym rodzajem krzaków i będziemy mogli dzięki niej bez problemu kosić trawę nawet w trudnych miejscach.