Jak wybrać legalny złom samochodów?

Wiele osób bardzo często zastanawia się, co się dzieje z ich pojazdem, w sytuacji gdy oddają go na złomowisko. W tym krótkim artykule wyjaśnimy sobie uproszczony schemat recyklingu i opiszemy elementy, jakie pozyskiwane są samochodów. Dodatkowo dowiesz się, dlaczego warto wybierać tylko legalne złomowiska, tak aby działać zgodnie z przepisami Ochrony Środowiska demontażu pojazdów. Dowiesz się również jak wybrać profesjonalną i dobrą stację demontażu pojazdów.

Co pozyskuje się z samochodów na złomowisku?

złomowanie samochodów bydgoszczNajczęściej firmy oferujące złomowanie samochodów oferują również bezpłatny odbiór na terenie miasta, w którym działają, a często nawet i na terenie całego województwa. Dodatkowo nie musimy w ogóle zawozić naszego starego auta na złomowisko, ponieważ przyjadą do nas fachowcy, którzy na miejscu wyceniają nam samochód i jeżeli cena będzie na nas satysfakcjonująca, to podpiszemy odpowiednią umowę i otrzymamy dokumenty a także gotówka zostanie nam wypłacona od razu na miejscu lub przelewem na konto. Żeby przestrzegać prawidłowo przepisów ochrony środowiska oraz przepisów dotyczących złomowania, to kasacja samochodu zawsze musi odbywać się według ustalonych wcześniej procedur. Procedury te pozwalają na ekologiczne i poprawne złomowanie samochodów Bydgoszcz to miasto, w którym znajdziemy wiele firm oferujących skup samochodów używanych oraz nowych, które już nie są nam potrzebne. Bardzo często złomowiska samochodów przyjmują również auta powypadkowe oraz takie, które wymagają naprawy. Skupy aut przyjmują najczęściej samochody osobowe, ale niektóre również oferują odkupienie auta dostawczego czy nawet busa. Co pozyskuje się z samochodów, które trafiają do demontażu? Ze złomowanych samochodów otrzymuje się przede wszystkim oleje oraz metalowe części karoserii. Dodatkowo bardzo często całej szyby trafiają również do odsprzedaży, a także pozyskuje się tworzywa sztuczne takie jak felgi czy części kokpitu.

Stacja pojazdów, w których możemy zezłomować auto posiadają odpowiednie zezwolenia oraz miejsce, gdzie auto zostanie poddane demontażowi. Klient otrzyma w skupie pojazdów zaświadczenie o demontażu, aby wypowiedzieć umowę w ubezpieczalni OC oraz bez problemów wyrejestrować samochód w wydziale komunikacji. Zawsze musimy pamiętać o tym, aby wybierać tylko i wyłącznie legalny złom, który ma doświadczenie na rynku od wielu lat.