Jak uzyskać fundusze unijne?

 

Na funduszach unijnych korzystają nie tylko państwa członkowskie, ale również ich obywatele. Może nawet przede wszystkim oni, ponieważ dla niektórych z nich to szansa, której nigdy by nie dostali, a teraz nie tylko ją dostają, ale również mogą wykorzystać. 

Przyjrzyjmy się funduszom unijnym w Bydgoszczy

fundusze unijne bydgoszczJeżeli chodzi o nasze miasto to znajduje się ono w czołówce miast, którym przyznawane są naprawdę duże transze funduszy unijnych. Są one przeznaczane na różnego rodzaju projekty, realizowane dla biznesu oraz dla statystycznego Kowalskiego. Do projektów zgłasza się zawsze duża grupa chętnych, w związku z czym trzeba być na bieżąco z organizowanymi projektami. Fundusze unijne nie tylko odmieniły Polskę jako kraj, ale stworzyły nowe miejsca pracy, podniosły kwalifikacje pracownicze, powstały nowe firmy i dofinansowano te już istniejące. Zatem jeśli interesują nas fundusze unijne Bydgoszcz jest dobrym miejscem, by sie nimi zainteresować nieco bardziej. Wśród wielu projektów znajdzie się na pewno ten, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Tym bardziej jeśli myślimy o dofinansowaniu lub założeniu własnego biznesu. To wcale nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy spełniać kryteria określone w regulaminie danego projektu. Jeżeli je spełniamy na pewno zostaniemy zakwalifikowani do dalszego etapu. Jednak pamiętajmy, że fundusze unijne są ograniczone i nie dostaje ich każdy. Dostają je ci, którzy są zaangażowani w projekt i realizują go zgodnie z programem.

Bydgoszcz zyskała bardzo wiele z funduszy unijnych. Dofinansowania na remont zabytków, remonty dróg w centrum miasta, wymiana nawierzchni, czy inwestycje sportowe. Mnożyć można by długo, jednak ważne, że szarzy mieszkańcy naszego miasta również mogą korzystać z funduszy unijnych.