Jak nawozić truskawki fosforem?

Jak tylko przeszłam na emeryturę, od razu kupiłam sobie małą działkę ogrodową na przedmieściach miasta. Zasiałam na niej różne warzywa i owoce, które zdecydowałam się uprawiać. Największą część działki przeznaczyłam na uprawę truskawek, ponieważ są to moje ulubione owoce, które zjadam wręcz kilogramami. Niestety, po pierwszym sezonie stan moich truskawkowych sadzonek nie był zbyt dobry. Główną winą obarczałam przy tym złe warunki atmosferyczne i anomalie pogodowe.

Prawidłowe nawożenie truskawek fosforem

truskawki - nawożenie fosforemStarałam się jakoś uratować moją plantację truskawek. Bardzo zależało mi na tym, aby choć część krzaczków zaowocowała i zwróciła mi się inwestycja w uprawę tych owoców. Od sąsiadki dowiedziałam się, że aby poprawić kondycję sadzonek truskawek, najlepiej jest zastosować nawóz fosforowy. Postanowiłam poszukać więcej informacji na ten temat. Informacji na temat nawożenia truskawek fosforem zaczęłam poszukiwać na internecie. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: truskawki – nawożenie fosforem, i zaczęłam przeglądać wyniki. Dosyć szybko znalazłam ciekawą publikację na jej temat. Z jej treści dowiedziałam się, że najlepiej jest stosować ekologiczne nawozy fosforowe. Fosfor jest najważniejszym składnikiem mineralnym odpowiedzialnym za kondycje i wzrost sadzonek truskawkowych, a jednocześnie najłatwiej wypłukuje się on z gleby przy obfitych deszczach i anomaliach pogodowych. Zaletą nawozów fosforowych jest to, że można je stosować zarówno w sposób dolistny, jak i poprzez system korzeniowy. Dzięki temu truskawki mogą pobierać potrzebne im składniki mineralne w różnorodny sposób. Przyczynia się to do wydajności nawozu opartego na fosforze. Bardzo ważne było dla mnie również to, że nawóz z fosforem jest bardzo łatwo dostępny w wielu sklepach ogrodniczych, w bardzo dobrych, niskich i przystępnych cenach. Od razu zdecydowałam się go zakupić.

Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór. Dzięki zastosowaniu nawozu fosforowego moje sadzonki truskawek już po pierwszej dawce nawozu odzyskały kondycję i zaczęły bardzo szybko wzrastać, z czego byłam bardzo zadowolona. Okazało się, że dobre nawożenie truskawek, wydajnym i ekologicznym nawozem jest w stanie szybko poprawić stan owoców. A przy tym sprawia, że truskawki są soczyste i słodkie.