Jak estetycznie podać ciasto?

 

Nie ulega wątpliwości, że owady ciągną do słodkiego. Każdy, kto choć raz jadł deser na świeżym powietrzu – czy to w ogrodzie, czy na działce – doskonale wie, jak uciążliwe jest ciągłe odganianie os i innych nieprzyjemnych owadów, które tylko psują spotkanie. A nie daj Boże, żeby taki owad w ogóle na cieście usiadł, wówczas nikt nie ma już na nie ochoty. Słodkości potrafią być całkiem ważnym elementem m.in. spotkań rodzinnych, zatem warto zadbać o to, aby nic się im nie stało.

Ciasto na paterze i pod kloszem

patera na ciasto z kloszemWielokrotnie zostało udowodnione, że ludzie jedzą również oczyma, zatem coś, co jest ładnie podane i dobrze wygląda, zje się dużo chętniej nić potrawę, której odpowiednia prezencja nie była priorytetem. W przypadku ciast, tortów i innych wypieków jest dokładnie tak samo. Warto zadbać o to, aby ciasto prezentowało się na stole w sposób niebudzący żadnych sprzeciwów ani zarzutów. Idealnym rozwiązaniem będzie patera na ciasto z kloszem – takie naczynie to fenomenalny sposób nie tylko na ochronę przed wszędobylskimi (zwłaszcza latem) owadami i insektami, ale również fantastyczna opcja na to, aby zwiększyć atrakcyjność i apetyczność samego deseru. Ciasto podane na ładnej, szklanej paterze z dodatkowym kloszem stwarza wrażenie niesamowitej ekskluzywności i kojarzy się z najwyższą jakością wypieków. Przecież każda szanująca się cukiernia eksponuje swoje produkty właśnie w taki sposób, zatem nie trudno wyrazić sobie zachwytu gości, którzy, zjadłszy pyszny obiad, czekają na deser, a tu ich oczom ukazuje się wspaniałe ciasto podane tak, jakby było przygotowywane przez samych mistrzów cukiernictwa. Nie ma żadnych wątpliwości, że tak potraktowani goście poczują się wyjątkowi, a sam deser zniknie spod klosza w mgnieniu oka, które chwilę temu wysłało mózgowi komunikat o wspaniałości ciasta.

Wbrew pozorom nie trzeba wiele, aby zadbać o właściwą prezencję deseru. Patera z kloszem jest świetnym rozwiązaniem. Sprawdza się nie tylko podczas imprez w plenerze, ale również w przypadku zwykłych, domowych spotkań rodzinnych, gdzie ważne jest, aby goście czuli się w stu procentach komfortowo. Taka patera może zrobić nawet więcej – może sprawić, że goście poczują się wręcz rozpieszczeni, co już w ogóle pozytywnie wpłynie na odbiór spotkania.