Jak dobrać dętkę rowerową do rozmiaru koła?

Dętka rowerowa jest podstawowym elementem, który umożliwia jazdę rowerem wyposażonym w tradycyjne opony. Jeżeli wybierzemy dętki w dobry sposób, możemy liczyć na płynną jazdę, brak przebić, a także proste toczenie się naszej opony. Odpowiednio dopasowana dętka może także sprawić, że opona będzie toczyła się w sposób bardziej płynny po każdej nawierzchni. Wiele zależy także od tego, jakie ciśnienie zastosujemy w naszym kole rowerowym.

Dętka przystosowana do montażu w oponie

dętka rowerowa sklep onlineDętki rowerowe muszą być przede wszystkim dobrane do rozmiaru naszej opony. To podstawowe kryterium, dzięki któremu możemy liczyć na to, że dętka będzie idealnie przylegać do wewnętrznych ścianek opony, a co za tym idzie nie być zwijana, a także przecierana podczas toczenia się koła. Jeżeli interesuje nas konkretna dętka rowerowa sklep online i stacjonarny może dobrać nam jej odpowiedni rozmiar. Dzięki dętce o różnym rozmiarze możemy także wybrać odpowiedni model, który będzie przystosowany do użytkowania przez osoby, posiadające różne rozmiary obręczy koła. Dlatego dla kół w rozmiarze 26, 28 czy 29 cali, dedykowane są odpowiednie modele dętek, które zapewniają odpowiednie toczenie koła. Dobrze dobrana dętka może także być dostosowana do wielu rodzajów opony, a także obręczy. Chodzi tutaj przede wszystkim o rodzaj otworu w obręczy, który może być przystosowany pod różne rodzaje zaworów. W dętkach oferowanych obecnie są montowane trzy rodzaje zaworów.

Najczęściej jest to typ zaworu stosowanego także w samochodach, a także zawór rowerowy, który może wytrzymywać wysokie ciśnienia. Dzięki dobremu wybraniu zaworu w dętce będziemy mieli pewność, że może ona pasować nie tylko do rodzaju opony, ale także do typu otworu na zawór w obręczy, jaki znajduje się w naszym rowerze.