Izolacje natryskowe z pianki

Nie da się ukryć, że zatrzymywanie ciepła w pomieszczeniach to coś niezwykle ważnego z punktu widzenia kosztów eksploatacji budynku. Obecnie można spotkać się z wieloma możliwościami odnośnie stosowania najróżniejszych materiałów izolacyjnych. Nie musimy wcale decydować się na to aby ocieplać dom przy użyciu styropianu tak jak to bywało do tej pory. 

Izolacje pianką PUR 

ocieplanie poddaszy przemyślNa chwilę obecną spotkać można wiele metod ocieplania poddaszy. Wiele osób decyduje się na stosowanie metod tradycyjnych. Do takowych zalicza się oczywiście stosowanie styropianu oraz wełny mineralnej. Trzeba jednak przyznać, że takie metody ocieplania są dość skomplikowane oraz czasochłonne. Można jednak zastosować inne materiały, które okazują się o wiele skuteczniejsze. Ostatnimi czasy coraz częściej stosuje się poliuretanowe ocieplanie poddaszy Przemyśl jest zaś jednym z tych miast, w którym z łatwością znaleźć można polecane firmy zajmujące się świadczeniem usług tego typu. Pianka poliuretanowa stosowana do ocieplania jest nazywana pianką PUR. Proces powstawania takowej pianki odbywa się bezpośrednio przed jej nałożeniem. Na miejsce pracy przyjeżdża pojazd, w którym znajduje się niezbędna aparatura do tworzenia pianki PUR. Powstaje ona z połączenia dwóch najważniejszych składników. Pierwszym z nich jest polikarbaminian a drugim jest substancja pozwalająca na utwardzenie pianki od razu po jej nałożeniu. Na ten moment piankę PUR nakłada się przy użyciu specjalnego pistoletu. W ciągu kilku sekund od nałożenia pianki dochodzi do jej rozprężania. Na tym etapie pianka zwiększa swoją objętość. Może się okazać, że będzie ona zwiększona nawet kilkudziesięciokrotnie. Operator pistoletu służącego do nakładania pianki poliuretanowej posiada przy sobie miernik, którym co chwilę sprawdza grubość powstałej warstwy. W razie gdyby warstwa wychodziła zbyt gruba to można łatwo ją przycinać. 

Na chwilę obecną piankę poliuretanową stosuje się nie tylko na poddaszach. Z racji wysokiego współczynnika adhezji pianka świetnie przylega do najróżniejszych powierzchni. Z powodzeniem można więc użyć tego materiału do ocieplenia ścian budynku czy też dachu od jego wewnętrznej strony. Firm zajmujących się nakładaniem takowej pianki jest już obecnie dość sporo więc łatwo je znajdziemy.