Ile kosztuje terapia dla uzależnionych?

Pomoc osobom, które są pogrążone w uzależnieniu nie jest prosta. A bez właściwej terapii, chory praktycznie nie ma szans na samodzielne uwolnienie się od nałogu. Dlatego też zawsze jest alternatywa w postaci specjalistycznych ośrodków dla uzależnionych.

Terapie dla nałogowych hazardzistów 

terapia dla uzależnionych od hazarduWiele osób, kiedy słyszą słowo „nałóg”, kojarzy im się ono z alkoholizmem lub narkomanią. Jednak nie tylko alkohol i narkotyki mogą skutecznie zmieniać nasze zachowanie, ale może to robić również hazard. Jest to dość popularne uzależnienie i obejmuje wiele gier; od ruletki po automaty. Są też osoby uzależnione od gier losowych, a nawet zdrapek. Jednak nie ma się czemu dziwić, wszak pokusa szybkiego zysku małym kosztem zawsze będzie kusząca. Jednakże gorzej, jeśli ta pokusa jest na tyle silna, by zapożyczać się na potęgę lub wyprzedawać posiadany majątek, co przy uzależnieniu od hazardu jest niemal standardem. Terapia dla uzależnionych od hazardu jest konieczna, jeśli osoba chora chce naprawdę zerwać z nałogiem. Tego rodzaju terapie prowadzone w ośrodkach zamkniętych lub otwartych, zarówno w formie terapii grupowych, jak indywidualnych. Natomiast warto zaznaczyć, że w ośrodkach mamy do czynienia z doświadczonymi psychoterapeutami, którzy pomogli wyjść na prostą setkom hazardzistów. Nałóg ten jest o tyle trudny w leczeniu, iż towarzyszą mu z reguły inne choroby, jak depresja, czy apatia. Wtedy natomiast realizuje się kompleksowe terapie, które trwają nieco dłużej, natomiast dają bardzo dobre rezultaty. 

Z powodu hazardu dochodziło już do masy tragedii. Dlatego też lepiej działać zawczasu i jeśli ktoś z naszych bliskich zdradza niezdrowe zainteresowanie hazardem, lepiej dokładnie się temu przyjrzeć. Bowiem to uzależnienie działa bardzo podstępnie i szybko.