Wykończenie mieszkania lub domu to proste zadanie, jeśli ma się wiedzę do tego odpowiednią. Stosowane w pracach wykończeniowych materiały powinny być na tyle dobre jakościowo, aby uniknąć ich wymiany po roku lub dwóch użytkowania. Dużo osób zastanawia się nad zlewem, który nie będzie łapał nalotów rdzy, ani wypukłości. Ja polecam zlewy wykonane z granitu. Dlaczego takie, a nie inne?

Najlepsze zlewy wykonane z granitu

zlew z granituGranitowe zlewy są najlepsze według mnie z kilku powodów. Pierwszym powodem, dla którego wybrałbym zlew z granitu jest jego wytrzymałość na wodę. Kamienny materiał jest przystosowany do kontaktu z wodą. Mówi się, że „kropla drąży skałę”, jednak w przypadku granitowego zlewu musiałoby to trwać setki lat. Można powiedzieć, że żadna woda nie zmieni wyglądu zlewu. Materiał tej twardości oraz grubości jest całkowicie odporny przeciw wszystkim wypukłościom, które mogą wytworzyć się na zlewach z aluminium. Również niemożliwe jest jego starcie. Czasami zdarza się, że zlew robi się matowy, jednak jest to kwestia poświęcenia mu piętnastu minut. Oczywiście nie zdarzy się to po roku użytkowania, ani po dwóch. Użytkownik zlewu będzie musiał na to poczekać co najmniej dziesięć, a może nawet piętnaście lat. Granit to dobry materiał, jeśli zależy nam na ciekawym wyglądzie zlewu. Kolor granitu jest ciemny, przez co pasuje do wszystkich mebli. Mając białe, czyli obecnie bardzo modne meble stworzysz ciekawy kontrast. Materiał jest dobry do wykończenia domu. Jeśli polubisz granit w swoim otoczeniu, masz dodatkową opcję wykorzystania go w kuchni. Świetnie pasuje do blatów kuchennych. Jeśli zlew z granitu zamontowany jest w blacie, tak, że masz wszystko dostępne w pobliżu, dodanie do niego dodatkowego granitu sprawi, że całość będzie do siebie bardzo dobrze pasować. Nie zauważysz różnicy ani w odcieniu, ani w dotyku. Korzystanie z takich zlewów jest bardzo wygodne w kuchni, a jego czyszczenie to kwestia trzech minut. 

Granit to budulec który świetnie pasuje do wykończenia wnętrz. Jego osadzenie nie należy do rzeczy trudnych, ponieważ wszystkie otwory wywiercone są już podczas produkcji. Osoba montująca musi tylko położyć zlew na miejscu do tego przeznaczony oraz wkręcić od trzech, do sześciu śrub. Wyposaż się w klucz nasadowy do śrub 90mm i zacznij samodzielny montaż. To nie będzie trudne wyzwanie.