Każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się jak najlepiej i jak najszybciej. Chcemy nauczyć swoich dzieci jak najwięcej. Pragniemy, aby dobrze uczyły się w szkole, a później w przyszłości poradziły sobie w prawdziwym dorosłym życiu. Chcemy być ze swoich dzieci dumni, w końcu to nasze oczka w głowie, małe istoty, które stają się dla nas najważniejsze w życiu i poszlibyśmy za nie w ogień.

A może nauka gry na instrumencie?

instrumenty klawiszoweNa rynku jest dostępnych wiele gier edukacyjnych i rozwojowych, które poprzez zabawę niepostrzeżenie wprowadzają nasze dzieci w świat nauki i dzięki nim nasze dziecko szybciej uczy się pewnych rzeczy takich jak czytanie, pisanie, liczenie. Producenci zabawek wymyślają coraz to nowsze rzeczy, które pomagają naszym dzieciom zdobywać przy okazji świetnej zabawy wiedzę z zakresu biologii, fizyki, chemii. Uwielbiają rozwiązywać różne quizy i łamigłówki. Kto jednak spojrzy na instrumenty jako na rzeczy, które oprócz zdolności muzycznych mogą rozwinąć nasze dziecko pod wieloma różnymi, równie ważnymi względami? Dziecko oprócz przyswajania wiedzy potrzebuje też rozwoju takich ważnych cech jak cierpliwość, umiejętność koncentracji, podzielność uwagi. Ważny jest też rozwój wrażliwości i rozbudzenia w dzieciach empatii, tak aby radziły sobie w otaczającym nas świecie i utrzymywały zdrowe relacje z innymi rówieśnikami. Nie każdy jednak wie jaką moc ma nauka na instrumencie i jak wiele wnosi w rozwój dziecka. Naukowcy prowadzą wiele badań na ten temat i zgodnie stwierdzają, że wpływ nauki gry na instrumencie ma zaskakująco pozytywny wpływ na rozwijanie młodego, jakże plastycznego mózgu. Najbardziej popularne i łatwo dostępne są instrumenty klawiszowe. Znajdziemy na rynku wiele modeli niedrogich klawiszy dla dzieci. Dzieci traktują muzykę jako zabawę, a jeśli złapią bakcyla i spodoba im się granie na klawiszach czy innym instrumencie to warto zapisać je też na jakieś lekcje, które dadzą im jeszcze więcej szans na rozwój.

Nie traktujmy instrumentów jako kolejnych nieznaczących zabawek, a jako narzędzia, które pomogą rozwinąć nasze pociechy. Nierzadko gra na instrumencie przeradza się też w hobby, co jest bardzo ważnym elementem w życiu każdego człowieka. A nawet jeśli nie, to i tak przyczyni się do rozwoju wielu pozytywnych cech i innych umiejętności potrzebnych w życiu dorosłym.