Generator ozonu w domu

Wiele groźnych chorób i wirusów znajduje się w powietrzu, które wdychamy każdego dnia. Ponadto jest w nim pełno bakterii, które mogą być dla nas groźne. Można się przed nimi chronić, nosząc cały czas maskę, ale to niepraktyczne.

Jak ozonuje się powietrze?

urządzenie do ozonowania powietrzaWiększość z nas boi się tego co widoczne, jednak naprawdę powinniśmy się obawiać tego co nie dostrzega nasze oko, ponieważ to właśnie wirusy i bakterie są najgroźniejsze. Mogłoby się wydawać, że nasze mieszkania są od nich wolne, ponieważ często je sprzątamy i wietrzymy, a wcale tak nie jest. Bakterie unoszą się w powietrzu oraz znajdują się na każdej powierzchni, zatem nigdy nie wiadomo co możemy bezpiecznie dotykać, a co nie. Płaskie powierzchnie możemy czyścić specjalnymi detergentami o działaniu odkażającym, ale z powietrzem już nic nie zrobimy. Najbezpieczniejsze będzie urządzenie do ozonowania powietrza, które obecne kupimy w wielu sklepach ze sprzętem dla gospodarstwa domowego. Jeszcze do niedawna takie urządzenia były stosowane tylko przez profesjonalne firmy odkażające, a teraz może je mieć każdy z nas. Oczywiście modele do domowego użytku są nieco słabsze i mniejsze niż te do przemysłowego wykorzystywania. Nie mniej jednak generator ozonu jest szalenie przydatnym sprzętem, który powinie mieć każdy w domu, gdyż jako jedyne w szybkim czasie jest w stanie nam zdezynfekować całe mieszkanie. Onon jest silnie toksycznym środkiem o aseptycznym działaniu, dlatego też jest wykorzystywany w odkażaniu powietrza, żywności i wody.

Cena takiego urządzenia zależy od modelu i producenta. Obecne z uwagi na pandemię koronawirusa jest ono nieco droższe, bo każdy chce mieć skutecznie zdezynfekowane pomieszczania w domu i w pracy. Kosztuje od sześciuset do nawet dwóch i pół tysiąca złotych.