Gdzie szukać projektanta farmy fotowoltaicznej?

Budując farmę fotowoltaiczną możemy bardzo wiele zyskać. Przede wszystkim pamiętajmy, że jest to niezwykle przyszłościowa inwestycja. Taki projekt musi być jednak umiejscowiony w odpowiednim miejscu. I chodzi tutaj nie tylko o ziemię, która będzie odpowiednio nasłoneczniona, ale także o odpowiedni plan zagospodarowania przestrzennego.

Kiedy powinniśmy szukać projektanta elektrowni słonecznych?

projektant farm fotowoltaicznychAby rozpocząć budowę naszej elektrowni słonecznej, jak czasem nazywa się farmy fotowoltaiczne, musimy przede wszystkim uzyskać odpowiednie zezwolenia na budowę. Bez tego nie możemy zacząć realizować naszej inwestycji, a więc co za tym idzie, zarabiać pieniędzy. Sprawa jest całkiem prosta, jeżeli jesteśmy właścicielami terenu. Wówczas projektant farm fotowoltaicznych wykonuje dla nas odpowiedni projekt, a my składamy go do urzędu razem z resztą potrzebnych dokumentów. Urząd wydaje nam zezwolenie i możemy ruszać z realizacją inwestycji. Jeżeli ziemia nie należy do nas, musi zrobić to właściciel lub osoba przez niego upoważniona. Zakup projektu farmy będzie leżał jednak po naszej stronie, gdyż jest to nasza inwestycja. Projekt budowlany musi uwzględnić między innymi warunki, jakie panują na danym terenie, na którym zdecydujemy się postawić naszą fotowoltaikę, oraz układ paneli, jaki będzie zastosowany na danym gruncie. Bardzo ważne jest tez, czy chcemy posiadać na farmie dodatkową zabudowę, na przykład w celu ochrony przesyłu energii.

Pamiętajmy, aby wybrać odpowiednią działkę. Przed zdecydowaniem się na budowę instalacji fotowoltaicznej w danym miejscu, możemy udać się do urzędu i sprawdzić, jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego dla danego terenu oraz dowiedzieć się, czy jest szansa, aby go zmienić. Ta wiedza może okazać się dla nas bardzo ważna.