Salon jest pomieszczeniem, które w każdym mieszkaniu spełnia funkcję wizytówki domu. Jest to bowiem najczęściej jedyne miejsce, do którego w sposób otwarty zapraszamy gości przekraczających próg naszego mieszkania. Jednocześnie jest to pomieszczenie, które powinno charakteryzować się odpowiednim stopniem prywatności. Wieczorem, kiedy w salonie mamy zapalone światło, a na zewnątrz jest ciemno, jesteśmy doskonale widoczni przez okno dla przechodniów. Pomocne mogą więc być zasłony do salonu.

Dopasowanie zasłon do salonu

zasłony do salonu dekoracyjneKiedy posiadamy w naszym salonie okno, zasłony są jednym z rozwiązań, które powinniśmy rozważyć, jeśli zależy nam na prywatności i chcemy uchronić się od spojrzeń nieznanych nam osób z zewnątrz. Na rynku znajdziemy przynajmniej kilka wariantów różnych zasłon, spośród których możemy wybrać produkt, który najlepiej będzie pasował do naszego salonu. Zasłony do salonu dekoracyjne wykonywane są bowiem z materiałów różnego rodzaju. Dzięki temu niektóre z nich charakteryzują się lekkością w wyglądzie, inne zaś kojarzą się nam z ciężkimi, scenicznymi kurtynami. To, jakiego typu zasłony wybierzemy, w dużej mierze będzie zależne od tego, w jakim stylu jest urządzony nasz salon i jakie są nasze potrzeby. Oba typy zasłon są realizowane w różnych wariantach kolorystycznych. Wśród nich znajdziemy produkty cechujące się gładką powierzchnią, ale również i takie, które wykonane są z materiału o określonej fakturze, np. na powierzchni tkaniny znajduje się wytłoczony wzór roślinny. Zasłony produkowane są na różną szerokość i długość, a wybór ze względu na te kryteria powinien uwzględniać wielkość okna, które znajduje się w naszym salonie. Zasłony dekoracyjne znajdziemy bez większego problemu jako produkt gotowy w różnych sklepach specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów dekoracyjnych do domu. Możemy również zlecić wykonanie zasłon na zamówienie, wtedy otrzymamy produkt zrealizowany ściśle według określonego projektu, który zaakceptowaliśmy w fazie składania zamówienia i który w największym stopniu będzie spełniał nasze oczekiwania pod względem wyglądu i funkcjonalności.

Zakupując zasłony dekoracyjne powinniśmy pamiętać, że ich funkcjonalność jest zdecydowanie większa niż tylko kwestia dodawania naszemu salonowi odpowiedniego charakteru. Powinniśmy więc zwrócić również uwagę na wytrzymałość materiału, z którego zasłony zostały wykonane, a także na kwestię prania owego materiału. Dzięki temu możemy uniknąć długich godzin związanych z prasowaniem mocno pogniecionych zasłon.