Felgi to bardzo ważna część samochodu i nie chodzi tylko o ich wykorzystanie, ale także to, jakie znaczenie mają jeśli chodzi o design pojazdu. Dlatego aby poprawić wygląd nawet starszego samochodu warto jest odmalować felgi. Aby to zrobić trzeba wybrać taką farbę, która nie będzie miała odprysków nawet po dużej eksploatacji, na przykład jeździe po kamienistych drogach.

Farba proszkowa do malowania felg

farba proszkowa do felgFelgi, które zostały pomalowane farbą proszkową są bardzo wytrzymałe na odpryski oraz rysy. Dlatego farba proszkowa do felg jest często wybierana przez lakierników. Bardzo dobrze pokrywa nawet chropowate powierzchnie metalu, a co za tym idzie nadaje się nawet do skorodowanych felg. Po pokryciu nią, metal nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z wilgocią, więc nie pojawi się na felgach rdza. Nie można zapomnieć, że jest to jedna z tańszych metod malowania. Jest dwukrotnie tańsza, niż usługa chromowania. Felgom można nadać dosłownie każdy kolor, od matowego, aż po mocno błyszczący. Odcieni także jest wiele. Lakiernik podczas wyboru farby proszkowej powinien doradzić Ci, jaki kolor będzie pasował. Między innymi na tym polega poprawa wyglądu pojazdu. Można stwierdzić, że farba sprawdza się zarówno jako coś, co ma atrakcyjnie wyglądać oraz jako środek zabezpieczający. W nowszych modelach aut tylko ją wykorzystuje się do malowania tego typu elementów. Nie ma w tym nic nierozsądnego, ponieważ ten wybór jest najlepszy.

Każdy chce, aby jego samochód wyglądał dobrze i prezentował się, nawet po trudnej jeździe. Felgi, które zostały pomalowane farbą proszkową sprawiają świetne wrażenie, a także są bardzo praktyczne. Polecam Ci tą farbę. Spytaj swojego lakiernika o odcień, a założę się, że będzie on go miał. Jest to na tyle popularny środek, że lakiernicy zawsze mają go w magazynie.