Efektywne wykorzystywanie baterii kondensatorów

Wszystkie urządzenia elektryczne wykorzystują tak zwaną moc bierną. Nie ma ona znaczącego wpływu na działanie urządzenia, gdyż nie generuje ani mocy, ani ciepła, jest jednak niezbędna ze względów technicznych. Nikt z nas jednak nie chce przekroczyć limitu jej poboru, gdyż wtedy będziemy musieli zapłacić dodatkową opłatę.

Kondensatory pozwalają obniżyć zużycie mocy biernej

bateria kondensatorów snIstnieje kilka sposobów na to, żeby zredukować ilość pobieranej mocy biernej przez naszą instalację. Jednym z takich sposobów jest bateria kondensatorów SN, którą montuje się w naszej instalacji elektrycznej. Dzięki niej można kompensować moc bierną, która jest potrzebna do pracy urządzeń, szczególnie w sytuacji, gdy urządzenia nie pracują. W takiej sytuacji niektóre elementy naszej instalacji elektrycznej mogą nabierać charakteru pojemnościowego, co jest wyjątkowo niekorzystne z naszego punktu widzenia. Instalując odpowiednią baterię kompensatorów będziemy w stanie znacznie zniwelować ten efekt, dzięki czemu uda nam się skutecznie zmniejszyć zużycie energii biernej, a co za tym idzie, nie narazimy się na żadne dodatkowe koszty związane z tego typu działaniami. Pozwoli nam to lepiej zrządzać energią w naszym przedsiębiorstwie, a to z kolei będzie miało wyraźny wpływ na to, jaka będzie rentowność naszej firmy. Każdemu przedsiębiorcy na tym zależy, aby generować maksymalne dochody.

Skuteczna kompensacja mocy biernej za pomocą kondensatorów jest wyjątkowo bezpieczna. Dzięki temu będziemy mogli w skuteczny sposób zmniejszać koszty, na które narażona zostanie nasza firma, co jest bardzo ważne. Takie kondensatory posiadają różne systemy zabezpieczeń, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o ich awarię. Ze względu na duże napięcia trzeba kontrolować regularnie ich stan.